Włodzimierz Smolarek nie żyje

interiasmolarek

interiasmolarekW wieku 54 lat zmarł dzisiaj Włodzimierz Smolarek. Razem z reprezentacją Polski srebrny medal za trzecie miejsce na MŚ 1982 r. w Hiszpanii.

W wieku 54 lat zmarł dzisiaj Włodzimierz Smolarek. Razem z reprezentacją Polski srebrny medal za trzecie miejsce na MŚ 1982 r. w Hiszpanii.interiasmolarek

Włodzimierz Smolarek był jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii Polski. W reprezentacji Polski, w latach 1980-1992, zagrał 60 razy i strzelił 13 bramek. Był też wybitnym trenerem młodzieży, który miał niesamowitego nosa do wyławiania i szlifowania piłkarskich talentów. Jego praca dała podwaliny pod słynną na całym świecie szkółkę piłkarską Feyenoordu.
Największe klubowe triumfy święcił z Widzewem Łódź, z którym dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski (1981 i 1982 r.), a raz po Puchar Polski (1985 r.). W 1983 r. Smolarek z Widzewem awansował do półfinału Pucharu Europy Mistrzów Krajowych eliminując w ćwierćfinale jedną z najsilniejszych wówczas drużyn świata – LIverpool FC.

– Włodek osiągnął w karierze wszystko, co było do osiągnięcia. Jest mi niesamowicie szkoda. Porządnych ludzi zawsze szkoda, a Włodek był właśnie taki. Umarł nie tylko fantastyczny piłkarz, z którym grałem, ale też wspaniały człowiek – wspomina Włodzimierza Smolarka, Zbigniew Boniek, jego kolega z występów w Widzewie. – Skryty, spokojny, cichy w życiu, ale na boisku był bezczelny i pewny siebie, wojownik co się zowie. Brał trzech przeciwników na plecy i „jechał” z nimi!

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *