Woda znowu straszy

most na lesku 1

most na lesku 1Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu podjęło decyzję o wyłączeniu z ruchu kołowego i pieszego mostu na rzece Lesk w Czarnym Borze. W wyniku ulewnych deszczy doszło do podmycia konstrukcji i wypchnięcia jednego z przyczółków. Równie zła sytuacja panuje w powiecie kamiennogórskim – tam burmistrz o godzinie 4.00 w niedzielę ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu podjęło decyzję o wyłączeniu z ruchu kołowego i pieszego mostu na rzece Lesk w Czarnym Borze. W wyniku ulewnych deszczy doszło do podmycia konstrukcji i wypchnięcia jednego z przyczółków. Równie zła sytuacja panuje w powiecie kamiennogórskim – tam burmistrz o godzinie 4.00 w niedzielę ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego.most na lesku 1

Ulewy, które nawiedziły powiat wałbrzyski w ciągu ostatnich kilku dni najbardziej dadzą się we znaki użytkownikom mostu na rzece Lesk w gminie Czarny Bór, a także mieszkańcom powiatu kamiennogórskiego. Podtopieniu uległa tam znaczna część ulic w Kamiennej Górze (Zielona, Nadrzeczna, Kościuszki, Ściegiennego, Jana Pawła II, Leśna, Zamkowa, Okrzei, Katowicka, Mostowa, Lompy, Fornalskiej, Ks. Bolka, Spacerowa). W niedzielę trwały tam działania ratownioczo-zabezpieczające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *