Włamywacze zatrzymani

Regularnie włamywali się i okradali altanki w ogródkach działkowych. Sprawców udało się już zatrzymać. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach pracowali nad sprawą powtarzających się włamań do altanek w ogródkach działkowych na terenie Świebodzic. Nieznani wtedy sprawcy, od grudnia regularnie włamywali się i okradali altanki. Ich łupem padały elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i mały sprzęt RTV. Sprawcy zabierali wszystko co miało jakąś wartość.

fot. KPP Świdnica, dolnośląska policja

W wyniku pracy operacyjnej kryminalni Komisariatu Policji w Świebodzicach ustalili, że dwóch mężczyzn 35-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego oraz 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego może mieć związek z  włamaniami do jakich doszło na  przełomie miesiąca grudnia i stycznia na terenie ogródków działkowych w Świebodzicach – relacjonuje st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

W trakcie przeszukiwania budynków, w których zamieszkują 35-latek oraz 26-latek, kryminalni znaleźli sprzęt, którego pochodzenia mężczyźni nie potrafili wyjaśnić. 

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili, że mężczyźni mają na swoim koncie  co najmniej 10 kradzieży z włamaniem do altanek w Świebodzicach. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamań i kradzieży, do których się przyznali.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności w tej sprawie, jak również ustalają innych pokrzywdzonych.

Za tego typu przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

***

Świebodziccy policjanci zwracają się do wszystkich mieszkańców Świebodzic, o pomoc w ustaleniu właścicieli prezentowanych  przedmiotów. Sprzęt został zabezpieczony. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją własność, proszony jest o kontakt pod nr tel.: 74 856-33-40 lub 112 lub osobiste zgłoszenie się do Komisariatu Policji w Świebodzicach ul. Wiejska 22b , Świebodzice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *