Włamał się do automatu i ukradł ponad tysiąc złotych!

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali wczoraj 19-letniego mężczyznę, podejrzanego o dwukrotne włamanie się do automatu rozmieniającego banknoty na terenie tamtejszej samoobsługowej myjni samochodowej. Łupem sprawcy padło łącznie ponad 1 tys. złotych w bilonie.

policja-oszust

 

W styczniu tego roku strzegomscy policjanci dwukrotnie otrzymywali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do rozmieniarki banknotów na terenie tamtejszej samoobsługowej myjni samochodowej. W każdym przypadku sprawca po uszkodzeniu i otwarciu urządzenia, dokonywał kradzieży pieniędzy w bilonie. W ten sposób amator cudzej własności wszedł w posiadanie sporej ilości monet – łącznie wyciągnął z urządzenia ponad 1 tys. złotych.

Zachowanie sprawcy na szczęście nie uszło jednak oku kamery. Na zapisach monitoringu widać było sytuację, w której jeden z mężczyzn mył swój samochód, natomiast jego towarzysz który z nim przyjechał, w tym samym czasie, w najlepsze opróżniał rozmieniarkę z gotówki.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Strzegomiu ustalili i zatrzymali podejrzewanego o te czyny 19-latka – mieszkańca tego właśnie miasta. Wymieniony usłyszał już zarzuty.

Przypomnijmy, iż kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *