Świątecznie w gminie

fot 027

fot 027Okres noworoczny w gminie Świdnica to tradycyjnie spotkania seniorów i organizacji pozarządowych, kół gospodyń i młodzieży. Jest to doskonała okazja do podzielenia się opłatkiem i wspólnego kultywowania polskich tradycji bożonarodzeniowych. Podczas noworocznych spotkań wznoszono toasty, życząc sobie przede wszystkim zdrowia i pokoju na świecie.

Okres noworoczny w gminie Świdnica to tradycyjnie spotkania seniorów i organizacji pozarządowych, kół gospodyń i młodzieży. Jest to doskonała okazja do podzielenia się opłatkiem i wspólnego kultywowania polskich tradycji bożonarodzeniowych. Podczas noworocznych spotkań wznoszono toasty, życząc sobie przede wszystkim zdrowia i pokoju na świecie.fot 027

Sołectwo Burkatów było pierwszym, które jeszcze w zeszłym roku zorganizowało wigilijne spotkanie z mieszkańcami. Później spotykano się w Bystrzycy Górnej, Grodziszczu, Lutomi Dolnej, Bojanicach, Lubachowie, Boleścinie, Krzczonowie i Pszennie. Każdej uroczystości towarzyszy prawdziwie świąteczna atmosfera, w której daje się wyczuć magię Świąt Narodzenia Pańskiego. Gospodarze przygotowują smaczne potrawy, dbają też o oprawę artystyczną świątecznych spotkań. – Na każdym z takich wydarzeń można zauważyć radość ze spotkań seniorów i mieszkańców. Seniorzy mają wtedy czas na rozmowę i wspólne kolędowanie, które w polskiej tradycji trwa do 2 lutego – mówi wójt, Teresa Mazurek. W najbliższy weekend gospodarzem noworocznego spotkania seniorów będzie Witoszów Dolny, Opoczka, Bystrzyca Górna oraz Lutomia Górna.

opr. pw, foto użyczone

{fcomment}

{gallery}galerie/150121gminaspotkania{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *