Wiosenne porządki na drogach

W dniach 5 i 6 kwietnia na terenie miasta Świdnicy będą prowadzone prace z zakresu pozimowego oczyszczania dróg.

Realizowane będą przez firmę ENERIS Surowce S.A., z którą miasto ma zawartą umowę na całoroczne mechaniczne oczyszczanie dróg gminnych i wojewódzkich.

Prace prowadzone będą przy pomocy dwóch zamiatarek, które będą jechały jedna po drugiej. Dodatkowo w piątek, 6 kwietnia prowadzone będzie również doczyszczanie ręczne przy zastosowaniu specjalnego odkurzacza. Przejazd zamiatarek zaplanowano w godzinach od 9.00 do14.00.

– Apelujemy w tym miejscu do kierowców o cierpliwość oraz czujność w trakcie jazdy. Jednocześnie przepraszamy za możliwe utrudnienia w ruchu drogowym, gdyż zamiatarki będą poruszały się z niewielką prędkością. Dodatkowo mogą powstać utrudnienia w związku ze znacznym zakurzeniem – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Ulice zaplanowane do oczyszczania w dniu 5 kwietnia /czwartek/: Przemysłowa, Towarowa, Łączna, Wrocławska, Westerplatte, Kopernika.

Ulice zaplanowane do oczyszczania w dniu 6 kwietnia /piątek/: al. Niepodległości, pl. Grunwaldzki, pl. Wolności, Wałbrzyska. Kazimierza Wielkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *