Wigilia u emerytów, rencistów i inwalidów (VIDEO)

Emeryci, renciści i inwalidzi ze Świdnicy spotkali się przy wspólnym stole, by zjeść razem wigilijne potrawy, połamać się opłatkiem i po prostu pobyć we własnym gronie. Zgromadzeni życzyli sobie zdrowia, ale również zapału i energii do dalszych aktywności, a błogosławieństwa na kolejny rok udzielił im biskup pomocniczy Adam Bałabuch.

Wigilia Zarządu Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świdnicy odbyła się wczoraj, 14 grudnia w sali konferencyjnej Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33. Tłumnie zebranych gości powitała Janina Sawicka, która od 22 marca 2016 roku pełni funkcję przewodniczącej-pełnomocnik Zarządu Rejonowego PZERiI w Świdnicy.

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów jest organizacją pozarządową z wieloletnią tradycją, działa poprzez swoje oddziały okręgowe, rejonowe i koła. Jest największą organizacją liczącą ok. 1 miliona członków, działającą na terenie całego kraju. – Jesteśmy jedyną organizacją, która upoważniona jest do wydawania emerytom zaświadczeń na zniżkowe przejazdy kolejowe z ulgą 37%. Związek nasz liczy ponad 860 osób – informuje Janina Sawicka i dodaje: – Dumna jestem z tego, że od kiedy przejęłam ten Związek, liczba członków wzrasta. Ludzie chcą coś dostawać, jeździć na wczasy, bawić się na balach i biesiadach. To wszystko staram się im organizować. Poświęcam swój czas, życie osobiste. Jest to trudna praca, ale widok wdzięcznych ludzi jest dla mnie rekompensatą. Bardzo się cieszę, że mogę pomóc osobom starszym, że praca naszego Związku nie idzie na marne i są tego efekty.

Przewodnicząca dodaje, że ta wigilia to dla niej ważny czas. – Rok temu zapoczątkowaliśmy jej organizowanie w większym gronie. Inicjatywa spodobała się i w tym roku nie mogło być inaczej. Jestem szczęśliwa, bo wszystko udało się znakomicie, a nasi seniorzy mogli choć przez te kilka godzin poczuć prawdziwą magię świąt – zaznacza.

W tym roku, oprócz biskupa pomocniczego Adama Bałabucha, na wigilii obecne były również prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Życzyły wszystkim seniorom przede wszystkim zdrowia, radości życia, życzliwości wobec drugiego człowieka oraz jedności.

Wigilijne spotkanie umilało wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem. Radości i wzruszeń nie było końca!

Więcej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *