Świetny występ SMS-u Świdnica

aaakol

aaakolPo zimowych miesiącach kolarze w końcu mogą wyjechać na ulice. Korzystając z dobrej aury organizowane są pierwsze zawody kolarskie. Z tego tytułu został zorganizowany w Belgii Grand Prix Wevelg. Podczas tych zawodów wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy SMS-u Świdnica.

 

Po zimowych miesiącach kolarze w końcu mogą wyjechać na ulice. Korzystając z dobrej aury organizowane są pierwsze zawody kolarskie. Z tego tytułu został zorganizowany w Belgii Grand Prix Wevelg. Podczas tych zawodów wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy SMS-u Świdnica.

 

Polskie kolarstwo już od dobrych kilku lat uznawane jest jako jedno z najlepszych na świecie. Kolarze reprezentujący nasz kraj w prawie każdym wyścigu zajmują miejsca w czołówce. Na dobrym poziomie stoi również szkolenie młodych zawodników zarówno w klubach, jak i w szkołach mistrzostwa sportowego. Taki stan rzeczy pokazali zawodnicy ze Świdnicy, którzy po starcie w Belgii zostawili bardzo dobre wrażenie. aaakol

 

Zawody pod patronatem Eurosportu – Anvaing odbyły się w dniach 28-29 marca. Gospodarzem wyścigu było belgijskie miasto Wevelg. Na starcie stanęli kolarze z całej Europy. Swoich reprezentantów wystawiły takie państwa jak Dania, Holandia, Norwegia, czy Francja. Przy tak doborowym towarzystwie emocje były gwarantowane jak podczas gry w kasyno na zywo.

 

Nasz kraj reprezentowali kolarze z Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. To właśnie Ci sami kolarze jeszcze niedawno przebywali w słonecznej Chorwacji na zgrupowaniu. Wyścig w Belgii miał to do siebie, że odbywał się po wąskich ulicach miast Wevelg. Zawodnikom oprócz niezbyt wygodnej trasy przeszkadzał również mocny wiatr.

 

Alan Banaszek i Szymon Sajnok zdominowali rozgrywki pod patronatem Eurosportu – Anvaing. W pierwszym wyścigu pierwszy był Alan, a dzień później, w niedziele triumfował Szymon. Zwycięstwa Polaków to nie tylko ich indywidualne sukcesy. Na ostateczne zwycięstwa swych kolegów pracował cały zespół SMS-u.

 

Przed kolarzami, którzy triumfowali w Belgii stoi występ w Paris Roubaix. Wielu specjalistów uważa ten wyścig za najważniejszy w kolarskim roku. Alan Banaszek i Szymon Sajnok będą reprezentować polską kadrę narodową.

 

Występ kolarzy w Belgii może napawać dumą i być dobrym prognostykiem przed następnymi zawodami. Posiadając takich juniorów możemy być spokojni o przyszłość polskiego kolarstwa. Może za parę lat wśród tych młodych zawodników znajdzie się drugi Michał Kwiatkowski.

{jcomments off}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *