Wielofunkcyjne boisko oficjalnie otwarte! (FOTO)

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w końcu doczekali się boiska z prawdziwego zdarzenia! Oficjalne otwarcie obiektu sportowego w otoczeniu władz powiatu i zaproszonych gości odbyło się dzisiaj, 2 czerwca.

boisko iiilo bfg (36)

Boisko jest już gotowe od jesieni, ale dopiero dziś dokonano oficjalnego otwarcia obiektu.

Cieszę się, że możemy wreszcie oficjalnie zainaugurować tutaj zawody i zajęcia sportowe. Z oficjalnym otwarciem musieliśmy trochę zaczekać, ale w końcu się udało. Był długi okres starań, aby szkoła w końcu miała profesjonalne boisko – mówił podczas dzisiejszej uroczystości starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

Wicestarosta Zygmunt Worsa dodał, że jest bardzo usatysfakcjonowany tym, że ta inwestycja znalazła swój finał w tym roku. – Przechodziłem katusze związane z przenoszeniem IV liceum na ten teren i obietnicami związanymi z budową tego boiska i cieszę się, że udało się ich dotrzymać – przyznał.

Jak poinformował dyrektor szkoły, inwestycji na terenie III LO przez ostatni czas było bardzo sporo. – Odnowiona jest sala gimnastyczna, z której uczniowie mogą już korzystać, a obok na terenie po dawnym sadzie powstaje kolejny obiekt. Będzie to trawiaste boisko do piłki nożnej, które ma być gotowe już jesienią – mówił Krzysztof Frączek, dyrektor III LO i podziękował władzom na wszystkie inwestycje na terenie szkoły.

Przypomnijmy, że w skład bazy sportowej wchodzą boiska: do piłki ręcznej, do siatkówki, do tenisa, do koszykówki oraz do badmintona. Całość wynosi 1360 m2. Zamiast trawy jest nawierzchnia poliuretanowa. Koszt boiska wielofunkcyjnego to 360 217, 000 zł. Zadanie zostało dofinansowanie w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017″ w kwocie 180 870, 00 złotych.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

1 thought on “Wielofunkcyjne boisko oficjalnie otwarte! (FOTO)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *