Wielkie wsparcie dla Mokrzeszowa

Łącznie aż 17,5 mln złotych trafi do gminy Świdnica z budżetu województwa dolnośląskiego  w ramach realizacji programu scalania gruntów.

W Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej nastąpiło podpisanie umów scaleniowych pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a starostwami: świdnickim, wołowskim oraz polkowickim. Do gminy Świdnica trafi łącznie 17,5 mln zł z budżetu województwa dolnośląskiego. W uroczystym podpisaniu umów udział wzięła m.in. wójt gminy Teresa Mazurek

Mokrzeszów ma szanse na inwestycje szacowane wstępnie na około 10 mln zł. Program scalania z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zostanie zrealizowany wraz z sąsiednimi Milikowicami i utworzy zwarty obszar na nowo urządzonych wsi. Zaplanowano 10 km dróg, które zostaną wykonane z nawierzchnią asfaltową, a pozostałe zostaną wydzielone geodezyjnie i przygotowane do modernizacji w późniejszym czasie. Ponadto utworzone zostaną zbiorniki wodne służące tak zwanej „małej retencji wodnej”, jak również miejsca dedykowane mieszkańcom do wypoczynku i rekreacji. Miedzy innymi parking i polana z wieżą widokową w górnej części Mokrzeszowa w kierunku jeziorka „Daisy”, która w okresie zimowym będzie wykorzystywana do uprawiania sportów zimowych.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *