Wielkie ściganie zacząć czas! (FOTO/WIDEO)

Już w sobotnie popołudnie rozpocznie się 46. Rajd Świdnicki-KRAUSE – pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i druga runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Na zawodników czeka osiem odcinków specjalnych rozgrywanych na klasycznych trasach Przedgórza Sudeckiego.

Nowością jest tzw. zapętlenie oesów, dzięki czemu kibice będą mogli na jednej próbie oglądać więcej przejazdów zawodników rajdowych. Tak stanie się w przypadku odcinka Świdnica – Super OS Crusar, który jest prologiem tegorocznego rajdu, a także z próbą Walim – Zagórze ze słynnymi i uwielbianymi przez kibiców i kierowców „Patelniami Walimskimi”.

Właśnie w Walimiu została stworzona Bezpieczna Strefa Kibica, a w tegorocznej konfiguracji odcinków specjalnych będzie można zobaczyć aż kilkaset (!) przejazdów rajdowych załóg.

Rajd ma bardzo mocna obsadę. Na liście zgłoszeń znalazło się 51 załóg. Osiem zespołów zapowiada start najmocniejszymi samochodami klasy R5. Pieć załóg zgłosiło się w klasie Open N. Listę otwierają Mistrzowie Polski Filip Nivette i Kamil Heller. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji rajdu zapowiadają start Fordem Fiesta Proto. Numer 2 na drzwi Skody Fabii R5 nakleja Grzegorz Grzyb z Robertem Hundla.

Rajdowi Mistrzowie Polski z sezonu 2016 triumfowali w Rajdzie Świdnickim-Krause dwa i trzy lata temu. Z numerem „3” wystartują wicemistrzowie Polski Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Na trasach pierwszej rundy RSMP zobaczymy ich w Fordzie Fiesta R5. Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec – aktualni II wicemistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej wystartują Fordem Fiesta R5 z numerem cztery. Zespół Skoda Polska Motorsport zgłosił do rajdu aktualnego Mistrza Polski w grupie Open N Mikołaja Marczyka, którego pilotem na prawym fotelu Skody Fabii R5 będzie Szymon Gospodarczyk. Załoga otrzymała numer startowy 5. Jakub Brzeziński zapowiadający starty w całym cyklu RSMP za kierownica Skody Fabii R5 naklei numer 6 na drzwi swojej rajdówki. Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem (numer 7) zgłosili się Fordem Fiesta R5. Łukasz Byskiniewicz z Maciejem Wisławskim (numer 8) awizują start nowym Hyundaiem i20 R5. Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (9) zapowiadają start Fordem Fiesta R5. Z numerem dziesięć za kierownica Skody Fabii Proto wystartują Rajdowi Mistrzowie Polski z 2014 roku i zwycięzcy rajdu sprzed czterech lat – Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski. Ceremonia Startu rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.30 na Rynku w Świdnicy. Pierwsza załoga wystartuje do prologu – Świdnica – Super OS Crusar o godzinie 19.03.

Niedzielne zmagania rozpoczną się od Odcinka Specjalnego Witoszów – Złoty Las o godzinie 8.30. Zawodnicy tego dnia będą ścigać się na siedmiu próbach sportowych. Meta 46. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE planowana jest w niedziele na godzinę 16.20 na Rynku w Świdnicy.

36. Rajd Świdnicki-Krause – Harmonogram

sobota, 21 kwietnia 2018 r.

Ceremonia Startu – Świdnica, Rynek 17:30

OS 1 Świdnica – Super OS CRUSAR 19:03

niedziela, 22 kwietnia 2018 r.

Start – serwis/wyjazd 8:00

Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 8:00 11:15

OS 2/5 Witoszów – Złoty Las 1 / 2 8:30 12:00

OS 3/6/8 Walim(x1) – Zagórze 1 / 2 / 3 (Power Stage) 9:18 12:48 15:30

OS 4/7 Jawornik – Kamionki 1 / 2 9:53 13:23

Ceremonia Mety – Świdnica, Rynek 16:20

Zapraszamy do zapoznania sie z przejazdami pogladowymi odcinków specjalnych tegorocznego rajdu.

OS 1: Świdnica – Super OS Crusar:

OS 2/5: Witoszów – Złoty Las

OS 3/6/8: Walim – Zagórze

OS 4/7: Jawornik – Kamionki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *