Wielkie granie rozpoczęte! (FOTO)

Efektowną ceremonią otwarcia i afrykańskimi upałami rozpoczął się w środę, 1 sierpnia w Świdnicy 13. Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup. Rywalizacja potrwa do soboty. O puchary w pięciu kategoriach wiekowych walczy 46 zespołów z Polski, Rosji, Łotwy i Czech.

Młodzi piłkarze wybiegli na boiska o godzinie 11.00. Pierwsze mecze poprzedziła ceremonia otwarcia, w trakcie której prawdziwą furorę zrobiły pokazy artystyczne mażoretek z grupy Prima ze Świdnickiego Ośrodka Kultury, mistrza rowerowego trialu  Bartosza Ćwika i specjalistów od piłkarskich trików Michała Hruszowca i Piotra Kielara. Tradycyjną frazę „13. Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup uważamy za otwarty” wygłosili wspólnie prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa i prezes klubu Gryf Świdnica, organizator turniejów marki Silesian Cup Dariusz Jaworski.

Mecze na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywać się będą do soboty, codziennie od godziny 9.00. Wyniki online znaleźć można na stronie internetowej turnieju: www.silesiancup.pl

Głównym organizatorem turnieju Silesian Cup jest Gryf Świdnica, współorganizatorami Miasto Gmina Świdnica i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza jest dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Darczyńcy: Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja KGHM Polska Miedź. Sponsorzy: Mineral Zdrój, Galess, Cukiernia Kasia, MPK Świdnica, Enwar, GT Sport, Drukarnia Rotgryf, Tommy-Toys, Restauracja Chillout, Dacco.

FOTO Piotr Iwanio, Robert Ból

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *