Wielkie bieganie wokół Świdnicy

Już ponad tysiąc zawodników i zawodniczek zadeklarowało swój udział w I Międzynarodowym Półmaratonie Świdnickim. Zawody odbędą się 7 listopada. Zapowiada się wielkie sportowe święto!

 

Już ponad tysiąc zawodników i zawodniczek zadeklarowało swój udział w I Międzynarodowym Półmaratonie Świdnickim. Zawody odbędą się 7 listopada. Zapowiada się wielkie sportowe święto!

Impreza organizowana przez Fundację WroActiv oraz samorządy miasta i gminy Świdnica oraz powiatu świdnickiego ma szansę spełnić marzenia wielu mieszkańców Świdnicy o posiadaniu na swoim terenie liczącego się biegu. – Cel, jaki nam przyświeca, to przede wszystkim popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej. Chcemy również propagować aktywny i zdrowy styl życia. Organizacja I Międzynarodowego Półmaratonu Świdnickiego to doskonała promocja naszego miasta. Zapewniamy, że impreza na stałe zagości w naszym kalendarzu wydarzeń sportowych – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Zapisy do półmaratonu przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.swidnica.wroactiv.pl. Warto się pospieszyć. Każdy z zapisanych zawodników otrzyma pakiet startowy oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Zawodnicy do pokonania będę mieli około 21 kilometrów ulicami Świdnicy i okolicznych miejscowości. Start odbędzie się na świdnickim Rynku dalej trasa przebiegać będzie ulicami – Kotlarską – Muzealną – Komunardów – Ks. Bolka Świdnickiego – Łukasińskiego – Gdyńską – Parkową – Saperów – Rzeźniczą – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląską – Przyjaźni – Kraszowicką oraz przez wsie Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyna Dolna i z powrotem do Świdnicy ulicą Przyjaźni – Zieloną – Śląską. Meta usytuowana będzie na stadionie OSIR-u.

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *