Wielki sport w Gimnazjum nr 3

Plejada znakomitych byłych i obecnych sportowców oraz trenerów odwiedzi Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. W szkole, w której od kilku lat z powodzeniem działają klasy sportowe o profilu piłki ręcznej czy siatkówki już po raz trzeci odbędzie się Międzypokoleniowe Forum Lokalnych Sportowców. Pod hasłem „Łączy nas sport i Świdnica” z młodzieżą spotkają się między innymi Marcin Prus, Jarosław Lato, Tomasz Bohuszewicz, Jacek Będzikowski czy Waldemar Wspaniały.

swieniewicz
Zaplanowanemu na 29 lutego wydarzeniu towarzyszyć będą międzyszkolne zawody sportowe, prezentacje, konkursy. Wszystko to pod honorowym patronatem marszałka województwa dolnośląskiego i prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej. –  Celem naszej imprezy jest propagowanie sportu wśród młodzieży, pokazanie, że sport może być sposobem na życie i promocja małej ojczyzny – Świdnicy, która jest kolebka wielkich sportowych talentów – mówi Iwona Kasprzyk, dyrektor Gimnazjum nr 3. – Przewidujemy udział około 400 osób – uczniów naszej szkoły, ale też uczniów świdnickich szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego.
Jednym z ważniejszych wydarzeń III Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców będzie spotkanie dyrektorów szkół z szefem Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych, byłym trenerem reprezentacji Polski siatkarzy Waldemarem Wspaniałym oraz ambasadorem SOS-ów, byłym reprezentantem Polski Marcinem Prusem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *