Wielki dar od motocyklistów (FOTO)

Pokazy akrobatyki, występy taneczne, koncerty, atrakcje dla dzieci, pokazy karate, wystawa motocykli i oczywiście zbiórka krwi – między innymi takie atrakcje czekały na świdniczan podczas kolejnej imprezy MotoDar zorganizowanej wczoraj, 21 maja w Galerii Świdnickiej przez Stowarzyszenie Motocyklowe Rider – Świdnica. Motocykliści kolejny raz pokazali wielkie serca i zebrali 12 litrów krwi, pieniądze oraz pełen kosz artykułów dla dzieci.

motor dar bfg (56)

Impreza rozpoczęła się wczoraj o godz. 10.00. Krew można było oddać w mobilnym punkcie poboru. Zbierano też pieniądze na zakup protezy ręki dla 14-letniego Mikołaja. Mikołaj urodził się bez lewej dłoni. Konsultacja ortopedyczna wykazała, że nie ma przeciwwskazań do posiadania protezy, która da Mikołajowi szansę na normalne, aktywne życie.

Dodatkowo prowadzona była zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla podopiecznych „Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci” w Świebodzicach. Zebrano całe kosze potrzebnych artykułów higienicznych i papierniczych.

motor dar bfg (62)

Jak co roku całej akcji towarzyszyły liczne atrakcje. Na scenie Galerii Świdnickiej zobaczyliśmy:

-występy grup tanecznych prowadzonych przez Annę Trzeciak i Lubomira Szmida,

-pokazy karate przygotowane przez Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate i Krystiana Grodowskiego,

-pokazy akrobatyczne przygotowane przez Klub Akrobatyki Sportowej MKS Polonia Świdnica,

– występy młodych i uzdolnionych wokalistek i wokalistów z Akademii Rozwoju Talentów, prowadzonej przez Iwonę Kuśnierz

Nie zabrakło również animacji dla dzieci i malowania buziek. Można było również wykonać badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

motor dar bfg

Nie obyło się bez konkursów z nagrodami , a całości towarzyszyły oczywiście piękne motocykle, którymi na imprezę przyjechała ekipa Stowarzyszenia Motocyklowego RIDER-Świdnica.

zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *