Większa częstotliwość, niewielkie korekty

Wraz z końcem wakacji komunikacja miejska rozpoczyna kursowanie według nowego rozkładu jazdy. Wchodzi on w życie w dniu 1 września.

mpk_1

To ostatni rozkład jazdy przygotowany przez Departament Transportu Urzędu Miasta w Świdnicy, kolejne, na mocy niedawno rozstrzygniętego przetargu, opracowywać będzie MPK Świdnica.

Nowy rozkład nie przynosi rewolucyjnych zmian. W porównaniu z wakacjami zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów na poszczególnych liniach. Pierwsze autobusy linie 1 oraz 6 wyjadą na trasy już o godzinie 5.10.

Utrzymane zostanie wprowadzone na okres wakacji zmniejszenie ilości przystanków linii 30 w dni powszednie o przystanek przy cmentarzu komunalnym przy ul. Słowiańskiej i wydłużenie kilku kursów do Lubachowa. Na linii 10 kurs z godziny 12 nie będzie rozpoczynać się z ul. Strzelińskiej tylko z pl. św. Małgorzaty i podobnie kurs z tej linii z Pogorzały o godz. 15.08 kończyć się będzie na pl. św. Małgorzaty.

Powraca realizowana na zlecenie gminy Jaworzyna Śląska linia 302 o trasie z Milikowic przez Komorów do Świdnicy i z powrotem.

Nowe rozkłady jazdy zawisną na przystankach 31 sierpnia o godzinie 15. W tym samym czasie nowy rozkład jazdy opublikowany zostanie na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *