Wieczornica Wigilijna za nami (FOTO)

Jasełka, świąteczny kiermasz oraz wspólne śpiewanie kolęd. Za nami Wigilijna Wieczornica po raz kolejny zorganizowana przez Społeczną Szkołę Podstawową i Społeczne Gimnazjum w Świdnicy.

wieczornica (14)

Wydarzenie odbyło się w poniedziałek, 21 grudnia w miejskim teatrze i rozpoczęło słowami księdza Jana Twardowskiego, który bardzo prosto, ale sugestywnie zdefiniował bożonarodzeniowe święta. Wiersz „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?” przeczytała dyrektor szkoły Hanna Turek, a następnie złożyła wszystkim tłumnie zebranych rodzicom, dzieciom i gościom serdeczniejsze życzenia. – W oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć niepowtarzalne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości. Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem. Niech ten nadchodzący nowy 2016 rok, będzie szczęśliwy i niech obfituje w osobiste sukcesy, spełnia ambitne zamierzenia oraz niech przyniesie wiele satysfakcji z własnych dokonań – mówiła dyrektorka.

Mimo braku śniegu i mrozu, w teatrze czuć było atmosferę świąt. Uczniowie wykonali barwne bożonarodzeniowe jasełka. Byli przebrani za anioły, diabły, świętą rodzinę i renifery. Wśród publiczności zrobiło się wesoło i świątecznie.

Uroczystość uświetniły życzenia, słodki poczęstunek oraz kiermasz.

(bfg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *