Widowiskowy folklor w Świdnicy

Zespoły z Ukrainy i Słowacji zobaczymy w ramach kolejnej, VI już edycji wydarzenia TUTEJSI, czyli Stragan Kultury w małym mieście. Jeśli lubicie taniec, śpiew i ludową muzykę, nie może Was tam zabraknąć. To będzie barwne folklorystyczne widowisko!

stragan kumst

TUTEJSI, czyli Stragan Kultury w małym mieście rokrocznie organizuje Stowarzyszenie Miłośników Tańca „Jubilat”, które od wielu lat prężnie działa na rzecz krzewienia kultury i tańca wśród mieszkańców Świdnicy.

Zbliżenie i prezentacja różnych kultur w ramach Straganu Kultury TUTEJSI to łamanie barier etnicznych i religijnych. To podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej wraz z upowszechnianiem tradycji tanecznych i muzycznych ze szczególnym uwzględnieniem naszego regionu – tłumaczy Anna Trzeciak, zastępca prezesa Stowarzyszenia Miłośników Tańca ,,Jubilat”.

W ramach „Straganów” od 23 do 29 sierpnia odbędą się prezentacje rodzimego folkloru oraz warsztaty „Radość w tańcu” dla mieszkańców Świdnicy zorganizowane w Rynku. Ich uczestnicy wezmą udział we wszystkich imprezach zgodnie z programem przygotowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Tańca ,,Jubilat”. – Udział będzie obejmować aktywne uczestnictwo w warsztatach tańca i lekcji języków – mówi zastępca prezesa.

Największe widowisko będzie w piątek. 26 sierpnia o godz. 17.30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury na finał odbędzie się koncert galowy. Zobaczymy prezentację zagranicznych zespołów. Przed mieszkańcami wystąpią zespoły TS Kumšt a Partia ze Słowacji oraz Detstvo z Odessy na Ukrainie. Będzie barwnie, głośno i pięknie. Wstęp jest wolny.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Miłośników Tańca „Jubilat”, a współorganizatorem Świdnicki Ośrodek Kultury.

Zespół ze Słowacji dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Świdnica. Koncert Międzynarodowy zaplanowany na 26 sierpnia dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu ,,Polsko Ukraińska Wymiana Młodzieży”.

oprac. (BFG)

14067894_1336313363063675_190698817974900782_o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *