Widoczność nadal kiepska

jaskowiak

jaskowiakMieszkańcy są niezadowoleni z rozwiązania, jakie zaproponował Urząd Miejski w Świdnicy po interwencji radnego Jana Jaśkowiaka. Chodzi o poprawę widoczności przy ul. Krętej w Świdnicy. – Niestety to, co zostało zrobione jako „poprawa bezpieczeństwa wyjazdu”, ma się nijak do faktycznej poprawy bezpieczeństwa – uważa nasza czytelniczka Wiktoria Ambrochowicz.

Mieszkańcy są niezadowoleni z rozwiązania, jakie zaproponował Urząd Miejski w Świdnicy po interwencji radnego Jana Jaśkowiaka. Chodzi o poprawę widoczności przy ul. Krętej w Świdnicy. – Niestety to, co zostało zrobione jako „poprawa bezpieczeństwa wyjazdu”, ma się nijak do faktycznej poprawy bezpieczeństwa – uważa nasza czytelniczka Wiktoria Ambrochowicz.

jaskowiak

Ustawienie dwóch słupków po każdej ze stron nie sprawiła, że widoczność jest lepsza. Szkoda pieniędzy na takie rozwiązania – krytykuje pomysł pani Wiktoria i dodaje: – Jeśli miasto ma opory przed ustawieniem większej ilości słupków tak, aby faktycznie zwiększyć widoczność, a co za tym idzie zmniejszyć ilość miejsc quasi parkingowych, proponuję ustawienie luster, które pomogą kierowcom wyjeżdżającym z ul. Krętej bezpiecznie włączyć się do ruchu.

Najmłodszy radny Rady Miejskiej w Świdnicy przyznaje czytelniczce rację. – Cieszę się, że mieszkańcy również dostrzegają konieczność poprawy tego miejsca. Zgadzam się z p. Wiktorią, że wyjazd z ulicy Krętej jest trudny i kłopotliwy dla okolicznych mieszkańców – odpowiada radny Jan Jaśkowiak i zaznacza, że zna dobrze to miejsce, ponieważ mieszka przy ulicy Parkowej, która znajduje się w pobliżu wyjazdu z ul. Krętej na ul. Gdyńską. – Rozwiązanie w postaci słupków, które zostały zamontowane w tym miejscu nie jest dla mnie satysfakcjonujące, aczkolwiek cieszę się, że chociaż tyle zostało zrobione – przyznaje radny i zapewnia, że kłopot wyjazdu na tym skrzyżowaniu jest mu bliski i traktuje go priorytetowo. – Poczynię wszelkie starania, by ułatwić mieszkańcom ul. Krętej wyjazd na ul. Gdyńską – dodaje Jaśkowiak.

Radni prosi mieszkańców, którzy dostrzegają podobne problemy, aby zgłaszali je bezpośrednio na adres: jaskowiakjan7@gmail.com.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *