Świdnicki sąd przesądził

sad

sadWAŁBRZYCH. Powtórki wyborów w Wałbrzychu nie będzie – zadecydował Sąd Okręgowy w Świdnicy.

ŚWIDNICA-WAŁBRZYCH. Powtórki wyborów w Wałbrzychu nie będzie – zadecydował Sąd Okręgowy w Świdnicy.

sadDziś sąd oddalił protest wyborczy, złożony przez Patryka Wilda, w którym domagał się on unieważnienia I i II tury wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Patryk Wild we wniosku do sądu przekonywał, że wybory trzeba powtórzyć, bo podczas głosowania w Wałbrzychu doszło do nieprawidłowości polegających m.in. na masowym kupowaniu głosów, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze elekcji. Sad jednak nie uznał przedstawianych przez niego argumentów.

– Wnioskodawca nie przedstawił wystarczających dowodów, mogących potwierdzić handel głosami na masową skalę – uzasadniała postanowienie sędzia Elżbieta Jeczmień. – Z zeznań świadków oraz zgromadzonego materiału dowodowego nie wynika, żeby zarówno podczas głosowania, jak i przeliczania głosów doszło do nieprawidłowości. W większości komisji na sali obecni byli mężowie zaufania, którzy jednak nie zgłosili di protokołów jakichkolwiek swoich uwag, mogących świadczyć o występowaniu nieprawidłowości podczas głosowania. Nie wynika to też z zeznań Patryka Wilda, jak i drugiego z wnioskodawców Jacka Grabowskiego.

Wnioskodawcy maja teraz 7 dni na ewentualne złożenie zażalenia na postanowienie świdnickiego sadu do Sadu Apelacyjnego we Wrocławiu. Patryk Wild, który zapowiedział, że najpierw musi zapoznać się z pisemnym uzasadnieniem wyroku, nie wyklucza jednak takiego kroku.

Rafał Palacz, źródło: tw-24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *