Świdnica uczci ważny jubileusz

umswidnica

umswidnicaNajprawdopodobniej 29 maja odbędzie się niezwykły „zlot” obecnych i byłych radnych, prezydentów i ich zastępców oraz innych osób, które miały znaczny wkład w rozwój Świdnicy od 1990 roku. W planach są dyskusje, prezentacje i wystawy podsumowujące działalność i dokonania lokalnego samorządu.

 

Najprawdopodobniej 29 maja odbędzie się niezwykły „zlot” obecnych i byłych radnych, prezydentów i ich zastępców oraz innych osób, które miały znaczny wkład w rozwój Świdnicy od 1990 roku. W planach są dyskusje, prezentacje i wystawy podsumowujące działalność i dokonania lokalnego samorządu.

– To ćwierćwiecze zmieniło Polskę. Moja przygoda z samorządem rozpoczęła się właśnie wtedy, w 1990 roku, gdy rozpoczęłam pracę w samorządowym tygodniku. Dziś znalazłam się po drugiej stronie – po stronie tych, którzy na co dzień mają szansę swoimi decyzjami wpływać na nasze małe ojczyzny. Mam wiele szacunku dla tych, którzy przede mną mieli swój znaczny wkład w zmiany, jakie zaszły w naszym mieście. Świdnica także będzie świętowała ten piękny jubileusz – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Zjazd świdnickich samorządowców będzie okazją do wymiany pomysłów, poglądów i doświadczeń. Wśród gości spotkania będzie między innymi Andrzej Porawski, długoletni dyrektor biura Związku Miast Polskich. umswidnica

Areną głównej części przedsięwzięcia będzie centrum miasta i teatr.

Ogólnopolskie obchody 25-lecia samorządu terytorialnego zainaugurowano podczas zgromadzenia Związku Miast Polskich, 6 marca w Poznaniu. Wśród 1400 samorządowców z całego kraju obecni byli prezydent Moskal-Słaniewska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski. Najważniejszym gościem był patronujący wydarzeniu prezydent RP Bronisław Komorowski.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *