Wicemistrzynie Dolnego Śląska

Z drugim miejscem wróciły z dolnośląskiego finału szkół ponadgimnazjalnych siatkarki z S.O.S V LO przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Świdniczanki prowadzone przez Wojciecha Zabka ustąpiły tylko II LO z Wrocławia.

Turniej odbył się 20 lutego we Wrocławiu. Obok gospodyń i siatkarek ze Świdnicy wystartowały jeszcze reprezentacje Zespołu Szkół z Głogowa i LO z Lubania.

W pierwszym meczu uczennice z Ekonomika pokonały 2:0 zespół z Głogowa. W ścisłym finale świdnickie siatkarki spotkały się z drużyną II LO z Wrocławia złożoną. Po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie niestety przegrały z wrocławiankami 0:2 i tym samym zdobyły wicemistrzostwo Dolnego Śląska w piłce siatkowej. – Biorąc pod uwagę fakt, że cała drużyna z Wrocławia na co dzień występuje z powodzeniem w II lidze kobiet, drugie miejsce na Dolnym Śląsku trzeba przyjąć jako wielki sukces. Zostawiliśmy bowiem za „swoimi plecami” setki innych szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Paulina Jewiarz – komentuje trener Wojciech Ząbek.

Zespół grał w składzie: Daria Liwuś, Gabriela Mazur, Aleksandra Frankowska, Natalia Kondracka, Dominika Rutowicz, Katarzyna Kołtunowicz, Malwina Bober, Angelika Rutowicz. Dolny rząd od lewej: Alicja Januś, Julia Zwolińska, Paulina Wazner, Martyna Zwolińska, Paulina Jewiarz – kapitan, Marta Mielnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *