Więcej zieleni przy G4

drzewka calka1

drzewka calka1Trzydzieści pięć drzew – klonów i akacji nasadzono na terenie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Inwestycję wartą 18 tysięcy złotych placówka chce wykorzystać do… zacieśnienia więzów między szkołą, a jej uczniami.

 

Trzydzieści pięć drzew – klonów i akacji nasadzono na terenie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Inwestycję wartą 18 tysięcy złotych placówka chce wykorzystać do… zacieśnienia więzów między szkołą, a jej uczniami. drzewka calka1

Do zasadzenia nowych drzew byliśmy zobowiązani w związku z wycinką drzew przy budowie stadionu lekkoatletycznego przy naszej szkole – tłumaczy Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Świdnicy.

Drzewka od kilkunastu dni cieszą oczy grona pedagogicznego i uczniów. Ci ostatni już wkrótce dostaną za zadanie opieki nad drzewami. – 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Mamy pomysł, aby w tym dniu dla każdego zasadzonego drzewa znalazł się uczeń-opiekun – mówi Całka. Dyrektor Gimnazjum z ulicy Jodłowej liczy, że w ten sposób absolwenci opuszczający mury szkoły na stałe pozostaną związani z placówką. – Marzy mi się sytuacja, że za kilkanaście lat będą odwiedzali nas dzisiejsi uczniowie ze swoimi dziećmi i pokażą te „swoje” drzewa.

Ciekawej i pożytecznej inicjatywie wypada kibicować. Trzymamy kciuki, żeby drzewa przyjęły się, a młodzieży życzymy wytrwałości w pielęgnowaniu drzewostanu.

(ram)

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *