Weź udział w warsztatach multimedialnych

TV usmiechu 1

TV usmiechu 1Jak wyglądają tajniki pracy przed kamerą? Jak zamienić przedmioty codziennego użytku w multimedialne syntezatory? Tego, między innymi, będzie można nauczyć się podczas specjalnych warsztatów, przygotowanych w ramach tegorocznej odsłony „Telewizji uśmiechu”. Do udziału organizatorzy zapraszają młodzież ze świdnickich gimnazjów.

Jak wyglądają tajniki pracy przed kamerą? Jak zamienić przedmioty codziennego użytku w multimedialne syntezatory? Tego, między innymi, będzie można nauczyć się podczas specjalnych warsztatów, przygotowanych w ramach tegorocznej odsłony „Telewizji uśmiechu”. Do udziału organizatorzy zapraszają młodzież ze świdnickich gimnazjów.

TV usmiechu 1

Dla chętnych przygotowano dwa cykle spotkań warsztatowych:

1. Warsztaty pracy przed kamerą (międzypokoleniowe), prowadzone przez Agatę Elsner – animatorkę kultury, performerkę i aktorkę, podczas których uczestnicy poznają tajniki pracy przed kamerą. W trakcie dwóch dni spotkań będzie okazja, aby wziąć udział w pokoleniowej wymianie doświadczeń: zamienić się rolami i skonfrontować dwie różne perspektywy postrzegania świata i historii. Pod okiem profesjonalistki uczestnicy warsztatów nauczą się, jak korzystać z technik performerskich i aktorskich, aby opowiedzieć swoją historię i świadomie pracować z ciałem. Na zajęcia przewidziane jest 16 miejsc: 8 dla młodzieży i 8 dla seniorów.

Termin warsztatów: 9-10 maja 2015 roku.

Uczestnicy spotkań międzypokoleniowych wezmą też udział w drugiej, czerwcowej części zajęć – „Małe miasteczko – wielkie historie”, podczas których młodzież z gimnazjów na nowo zdefiniuje opowieści seniorów – „Wielkie Historie”- poprzez język multimediów; korzystając z materiałów archiwalnych, plików audio i wideo. Wynikiem wspólnej pracy będą multimedialne rekonstrukcje, wyreżyserowane przez uczestników.

2. „Pomieszanie zmysłów, czyli jak brzmi kolor i wygląda dźwięk” – to warsztaty prowadzone przez Marka Straszaka – artystę multimedialnego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Universität der Künste w Berlinie, znanego świdniczanom z warsztatów podczas Festiwalu „Okiem Młodych”. W trakcie dwóch dni zajęć, uczestnicy zamienią przedmioty codziennego użytku w syntezatory dźwięku, a stworzona przez nich instalacja zostanie poddana specjalnemu zabiegowi – mappingowi wideo (łączącemu sfery audio i wideo). Głównym hasłem zajęć jest synestezja – czyli twórcze pomieszanie zmysłów. Na zakończenie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć film, w którym przedstawią wyniki swojej pracy. W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 12 osób.

Termin warsztatów: 9-10 maja 2015 roku.

Zgłoszenia można nadsyłać do 5 maja 2015 (wtorek) . O udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniach prosimy podać swoje imię i nazwisko, nazwę szkoły i numer klasy, kontakt mailowy i telefoniczny. Dane należy wpisać w treść wiadomości mailowej i przesłać na adres: zapisy@spichlerzkultry.pl. Uwaga: zapisać się można tylko do jednej grupy (grupa Agaty Elsner lub grupa Marka Straszaka; wybór należy zaznaczyć w wiadomości). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

O wynikach naboru organizatorzy poinformują drogą mailową.

Projekt Fundacji Spichlerz Kultury dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowym patronem „Telewizji uśmiechu” jest Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *