Wernisaż wystawy prac Anny Sztuckiej

15 kwietnia o godz. 18.00 Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza na wernisaż wystawy prac Anny Sztuckiej pt. Jeden Artysta – trzy światy. Wystawa potrwa do 8 maja.

ceramika20

Anna Sztucka jest multidyscyplinarnym artystą poszukującym wypowiedzi artystycznej w mediach takich jak: ceramika, assemblage i malarstwo. Interesują ją również inne dyscypliny sztuk wizualnych: grafika cyfrowa, czy rzeźba. Obroniła dyplom w pracowni profesor Lipskiej-Zworskiej na wydziale ceramiki i szkła w rodzimym Wrocławiu. Spędziła 25 lat na emigracji w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, podróżując prawie cały ten czas. Dało jej to wiele różnorodnych inspiracji do tworzenia. Zwłaszcza podróże do Meksyku, gdzie intensywność kolorów i światła jest unikalna, co znalazło swoje odzwierciedlenie w jej twórczości.

Maluje bezpośrednio w plenerze z zamiłowania do natury. Medytując piękno i bezustannie zmieniające się stany przyrody. Uprawia ceramikę – zafascynowana przeróżnymi przedmiotami z życia codziennego. Buduje również unikalne instalacje z materiałów wtórnych, takich jak, stare drewno i złom, wkomponowując w nie swoje zdjęcia roślin i pejzaży, którymi jest zafascynowana. Duch jej twórczości to afirmacja natury i świata przefiltrowane jej indywidualnym stylem i tym właśnie pragnie się podzielić z innymi.

Brała udział w wystawach indywidualnych i grupowych w Kanadzie i Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *