Weekend seniora z kulturą

Zapraszamy osoby powyżej 60. roku życia w najbliższy weekend, tj. od 29 do 30 września do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Dawnego Kupiectwa, które już po raz kolejny uczestniczy w wydarzeniu pn. „60+ Kultura”, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna akcja obejmuje aż 200 muzeów w całej Polsce, na Dolnym Śląsku bierze w niej udział 11 placówek.

Świdnickie muzeum powstało w 1967 roku. Jest to jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce, które szeroko zajmuje się tematem handlu w dawnych czasach i posiada wiele eksponatów z nim związanych. Zwiedzić możemy wystawy stałe, czyli dział dawnego kupiectwa, historii Świdnicy oraz dział metrologiczny. W muzeum odbywają się także wystawy czasowe. Tym razem podziwiać można „Salon fotografii”, gdzie zaprezentowano fragmenty dorobku twórczego w zakresie fotografii studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej.

Seniorzy są także zaproszeni do oper, filharmonii, teatrów czy centrów sztuki. Ogólnopolską listę instytucji kultury można odnaleźć  na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/kultura-dostepna/kultura-dostepna-dla-seniorow.php.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *