Warzywa prosto od działkowca i rolnika

targ_strzegomWładze Strzegomia planują uruchomienie targowiska, na którym strzegomscy rolnicy oraz działkowcy mogliby handlować płodami rolnymi. Do tej pory takiego miejsca w Strzegomiu nie było, ale o potrzebie jego stworzenia mówiło się od dawna.

Targowisko będzie mieścić się przy ulicy Paderewskiego w Strzegomiu na terenie, dobrze znanego mieszkańcom, Zielonego Rynku. Bliskość centrum miasta i co za tym idzie duża liczba odwiedzających to miejsce, budzi szansę na spore zainteresowanie mieszkańców sprzedawanym tam towarem.

Zależy nam, aby stworzyć miejsce, gdzie strzegomianie mogliby sprzedawać wyprodukowane przez siebie towary, takie jak na przykład wyhodowane w sadach i ogrodach warzywa i owoce, czy mięso zwierząt pochodzących z hodowli – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Wytwory pracy rolników i działkowców będą sprzedawane na stylizowanych drewnianych straganach. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w sprawie opłaty targowej na terenie gminy Strzegom, za sprzedaż artykułów spożywczych i płodów rolnych będzie pobierana opłata w wysokości 1,30 zł za 1m2 zajętej powierzchni. Mieszkańcy gminy Strzegom bardzo pozytywnie oceniają ten pomysł. – Świetna inicjatywa. To taki powrót do starych dobrych czasów, kiedy rolnicy sprzedawali swoje wyroby. Ja sama z chęcią bym z takiej możliwości skorzystała i jeszcze będę zachęcała mieszkańców swojej wsi, żeby spróbowali sił w handlu – mówi Teresa Stopa, sołtys wsi Międzyrzecze.

Ten pomysł kiełkował już od kilku dobrych lat. Mam nadzieję, że inicjatywa się przyjmie i że strzegomianie się do niej przyzwyczają. To ważne, aby ci wszyscy, którzy do tej pory handlowali na chodnikach, mieli miejsce, w którym będą mogli zaprezentować swoje towary i odpowiednio zaoferować je kupującym – mówi Zdzisław Kudyba, radny i sołtys Strzegomia.

Małgorzata Kus-Pożoga
Wydział Kultury, Sportu i Promocji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *