Warsztaty ruszyły

warsztaty

warsztatyW marcu rozpoczęły się warsztaty i szkolenia edukacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Dzięki nim członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy wzmocnią poczucie własnej wartości, zintegrują się ze środowiskiem lokalnym, a także zdobędą nową wiedzę z zakresu zaradności, niezależności i zdrowego stylu życia.

W marcu rozpoczęły się warsztaty i szkolenia edukacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Dzięki nim członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy wzmocnią poczucie własnej wartości, zintegrują się ze środowiskiem lokalnym, a także zdobędą nową wiedzę z zakresu zaradności, niezależności i zdrowego stylu życia.

warsztaty

Warsztaty pt. „Radość życia trzeba samemu wypracować” potrwają do 30 listopada 2015 roku.  Będą to cykliczne szkolenia i  treningi integracyjne mające na celu wsparcie tej grupy osób, która jest zagrożona wykluczeniem społecznym.

Osoby niepełnosprawne intelektualnie i ich rodzice bądź opiekunowie często mają niską aktywność społeczną i zawodową.  Są pozostawiani sami sobie i przez to mało obecni w życiu społecznym. Trzeba to zmieniać! – mówi prezydium zarządu koła. – Realizacja projektu pomoże im uwierzyć, że mogą funkcjonować „w zdrowym społeczeństwie” na równych prawach i korzystać z dóbr kultury, rozrywek i edukacji.

90 członków Stowarzyszenia będzie brało udział w spotkaniach edukacyjnych z prawnikiem, z pracownikami Urzędu Skarbowego, ZUS–u i MOPS-u, a także z psychologiem, pedagogiem, wizażystą, dietetykiem, fizjoterapeutą, muzykoterapeutą i informatykiem. Wsparcie to pomoże im w zmianie postrzegania siebie i swojego dziecka, przyczyni się do tego, że ich „zwykły” dzień  pełen trosk, osamotnienia stanie się bardziej pogodny, radosny, że nie są sami i że razem mogą funkcjonować w społeczeństwie bez stereotypów.

Zadanie będzie realizowane w placówkach PSOUU Koło w Świdnicy, tj. Środowiskowym Domu Samopomocy i Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Projekt jest możliwy dzięki dotacji konkursowej na realizację zadania publicznego „Działania mające na celu wspieranie osób chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin oraz promocję zdrowego stylu życia” z Gminy Miasto Świdnica.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *