Warsztaty ceramiczne

Zgłębili tajniki ceramiki i dowiedzieli się, jak pracować z gliną. Podopieczni w Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy wzięli udział w specjalnych warsztatach.

24 listopada przedstawiciele pracowni plastycznej „Mansarda” uczestniczyli w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Elżbietę Tarnowską. Była to forma nagrody za wspaniałe prace przedstawiające nasze miasto, wykonane podczas wrześniowego pleneru.

Prowadząca opowiedziała o tajnikach ceramiki, pokazała prace wykonane przez młodzież z pracowni ceramicznej i wytłumaczyła, jak należy pracować w glinie. – Chętnie zabraliśmy się do wykonania rzeźb, dla większości były to pierwsze próby rzeźbiarskie. Czas minął bardzo szybko w miłej atmosferze. Wykonane „dzieła”, po pomalowaniu i wypaleniu będą wspaniałym, świątecznym prezentem – przyznają uczestnicy.

W warsztatach ceramicznych wzięli udział: Tymoteusz Arczykowski, Natalia Strzelczyk, Wiktoria Walusiak, Emilka Lato, Eliza Tyczyno, Klaudia Tomasik, Wiktoria Gołuch, Konstancja Kulak, Ola Skrzyńska,Ola Podanowska i Joanna Waksmundzka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *