Wandal w rękach policji

armata1

armata1Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zdewastowanie postumentu, na którym ustawiona jest armata przed cmentarzem żołnierzy armii radzieckiej.

 

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zdewastowanie postumentu, na którym ustawiona jest armata przed cmentarzem żołnierzy armii radzieckiej.armata1

Przypomnijmy. Do incydentu na żołnierskiej nekropolii doszło na początku marca. Na przedniej ścianie postumentu zakreślono w kółko, a następnie przekreślono czerwonoarmijną gwiazdę, natomiast na ścianie bocznej wykonano napis „NSZ 1.3.2015”. Treść napisu ma wydźwięk polityczny. Skrót NSZ pochodzi od Narodowych Sił Zbrojnych – polskiej konspiracyjnej organizacji wojskowej obozu narodowego, działającej podczas II wojny światowej i w okresie powojennym. Z kolei umieszczona data odnosi się do obchodzonego w tym dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Świdnicy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty – mówi Katarzyna Czepil, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Przyznał się i wyraził chęć dobrowolnego p-oddania się karze. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania – dodaje rzeczniczka.

Straty na szkodę Urzędu Miejskiego w Świdnicy oszacowano na około 1500 złotych.

(ram)

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *