Walka o obwodnicę trwa

Władze miasta w dalszym ciągu zabiegają o budowę południowej obwodnicy Świdnicy. Pomimo wycofania projektu z oficjalnej listy Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014- 2023, prowadzone są rozmowy w celu jej realizacji. Swoje wsparcie w tej sprawie zadeklarował poseł na sejm RP, Tomasz Siemoniak w trakcie oficjalnego spotkania z prezydent miasta, Beatą Moskal-Słaniewską.

Spotkanie T. Siemoniak

O wymienioną inwestycję Gmina Miasto Świdnica zabiega już od 13 lat. Pierwsze kroki w celu jej realizacji podjęto w roku 2001, w porozumieniu z Gminą Wiejską Świdnica oraz Powiatem Świdnickim, zlecono z własnych środków finansowych sporządzenie odpowiednich dokumentów. Kilkunastokilometrowa obwodnica pozwoliłaby niemal zupełnie wyeliminować ruch ciężarowy z centrum miasta. Obecnie średnio-dobowy ruch pojazdów w ciągu drogi krajowej nr 35 w obszarze Świdnicy znacznie przewyższa średnią dla sieci dróg krajowych i wynosi blisko 27 tysięcy pojazdów na dobę.

– Duży ruch samochodów ciężarowych mocno daje się znaki mieszkańcom miasta oraz okolicznych wsi takich jak Słotwina czy Pszenno. Prognozy nie są optymistyczne i ruch aut będzie się sukcesywnie zwiększał. Mamy nadzieję, że projekt budowy obwodnicy nie zostanie odłożony na dziesięciolecia i doprowadzony zostanie do realizacji. Będziemy o to, jako miasto zabiegać aż do skutku. Dobrze, że możemy liczyć na poparcie parlamentarzystów, w tym pana posła Tomasza Siemoniaka – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Projekt budowy południowej obwodnicy Świdnicy nie był jedynym omawianym w trakcie spotkania z posłem Tomaszem Siemoniakiem. Poruszono także sprawę dofinansowania niezbędnych prac przy renowacji wnętrz Katedry św. Stanisława i św. Wacława.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *