Walentynkowe spotkanie z pensjonariuszami

W ramach projektu współpracy ze środowiskiem lokalnym organizowanym przez świetlicę pod opieką p. I. Kulig, A. Błaszczyk i E. Surdyki- Stec oraz w ramach projektu „Sobie potrzebni” realizowanego przez SP nr 6 w Świdnicy doszło do ponownego spotkania z pensjonariuszami z Dziennego Domu „Senior- Wigor” w Świdnicy tym razem w atmosferze pełnych miłości i radości zbliżających się Walentynek oraz minionych rodzinnych świąt Dnia Babci i Dziadka. Powoli spotkania takie stają się tradycją SP nr 6 w Świdnicy.

13 lutego 2018r. uczniowie koła teatralno- wokalnego pod opieką p. A. Worobiec i p. H. Styrny udali się z wizytą do pensjonariuszy z Dziennego Domu „Senior- Wigor” w Świdnicy. Zaprezentowali wierszyki, krótkie scenki oraz piosenki związane z Dniem Babci i Dziadka. Dzieci w tym dniu wcieliły się w role swoich babci i dziadków ukazując jednocześnie ich codzienne życie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni pensjonariusze ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Występ małych aktorów wywołał aplauz zgromadzonej publiczności. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną recytacją i śpiewem występujących dzieci. Na pochwałę zasługuje dynamicznie wykonana piosenka„ Babcia tańczy z nami rock and rolla” przez tańczących z gitarami uczniów, którzy rozbawili całą widownię. Dużo emocji także wywołała piosenka „Chodźmy do parku” zaprezentowana z użyciem instrumentów perkusyjnych.

W dalszej części uroczystości, uczniowie złożyli życzenia i podarowali przepięknie wykonane laurki. Całe spotkanie skończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wspólną integracyjną zabawą w atmosferze serdeczności, akceptacji i zaufania, bez względu na wiek i umiejętności.

Role babci i dziadka są trudne i wymagają ogromnego wyczucia sytuacji. Spotkania takie mają przypominać jak ważne i potrzebne są one w życiu całej rodziny. Wspólne zdjęcia, rozmowy przy stole, na długo pozostawią niezapomniane wspomnienia. Uczniowie są zadowoleni, a pensjonariusze wzruszeni, że są młodzi, ludzie, którzy chcą się z nimi spotkać, spędzić wspólnie czas. Na pewno będziemy dalej organizować takie spotkania, aby rozwijać współpracę z pensjonariuszami Dziennego Domu „Senior- Wigor”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *