Wałbrzyska uroczyście otwarta (FOTO)

Kilkanaście dni temu zakończyła się realizacja inwestycji pod nazwą „Rozbudowa wraz z przebudową ul. Wałbrzyskiej (droga wojewódzka nr 379)  na odcinku od granic  administracyjnych miasta do  skrzyżowania z ul. Kochanowskiego (droga powiatowa nr 3396D) wraz z budową ronda”. Dziś w towarzystwie posłów, samorządowców, radnych i zaproszonych gości odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie ulicy.

wałbrzyska (34)

O przebudowę jednego z bardziej kolizyjnych skrzyżowań zabiegano kilka lat. – Po latach starań udało się w końcu tę inwestycję zrealizować. Oczywiście jest to tylko fragment większego założenia, które mamy w planach. To skrzyżowanie to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy dla osób, które mieszkają w gminie i przemieszczają się do miasta. To także dobre rozwiązanie dla tych, którzy coraz częściej dojeżdżają ze Świdnicy do Wałbrzycha do pracy – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Przypomnijmy, zakres prac objął przebudowę ul. Wałbrzyskiej na odcinku od mostu nad potoku Witoszówka, do skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego, budowę ronda skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej, Polna Droga oraz Kochanowskiego, przebudowę dojazdów do ronda tj. ulic Kochanowskiego, Polna Droga oraz Wałbrzyskiej od strony miasta, budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych, budowę nowego mostu żelbetowego nad potokiem Witoszówka, budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, usunięcie kolizji urządzeń obcych oraz urządzenie zieleni.

Łączny koszt zadania wyniósł 4 197 837 zł, w tym udział Województwa Dolnośląskiego w wysokości 2 275 000 zł, Gminy Miasto Świdnica w wysokości 1 572 837 zł, Powiatu Świdnickiego w wysokości 350 000 zł.

W tym roku zostanie zrealizowany kolejny etap remontu Wałbrzyskiej. Więcej informacji na ten temat w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *