Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna z kolejnym polskim inwestorem

Wałbrzyska firma Wolav wybuduje w Czarnym Borze nowy zakład produkcyjny. To kolejne przedsiębiorstwo z polskim kapitałem, które zainwestuje w tej miejscowości przy wsparciu Wałbrzyskiej Strefy.

Ostatnie inwestycje w Czarnym Borze są dowodem na to, że strefy dostępne są również dla rodzimego mikro i małego biznesu, który w ramach programu Polska Strefa Inwestycji może korzystać z ulg na całym terytorium kraju. Dzięki Wałbrzyskiej Strefie w regionie powstało już przeszło 13 tysięcy miejsc pracy, z czego w samym Wałbrzychu około 7 tysięcy – podkreśla Artur Siennicki, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Wolav to mikroprzedsiębiorstwo zajmujące się produkcją systemów do oczyszczania powietrza, które ograniczają emisję niekorzystnych związków do atmosfery. Firma zajmuje się również produkcją urządzeń z tworzyw sztucznych i dezodoryzacją w zakładach przemysłowych. Inwestycja w Czarnym Borze pozwoli na zwiększenie dotychczasowej produkcji oraz poszerzenie działalności.

– Dzięki nowemu zakładowi podwoimy zatrudnienie, rozbudujemy ofertę urządzeń z tworzyw, oraz wprowadzimy na rynek nowatorski system oczyszczania wody oparty o technologię płaskich membran ceramicznych. Myślę, że pozwoli nam to również na ekspansję na rynki zachodnie i zdobycie nowych klientów  – tłumaczy Wojciech Kocoń, współwłaściciel firmy.

Nowa inwestycja o wartości blisko 5 mln złotych powstaje przy ulicy Kamiennogórskiej. Zakład składać się będzie z części produkcyjnej, zaplecza administracyjnego oraz hali magazynowej wraz z placem manewrowym. Zakończenie inwestycji zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Czarny Bór do doskonała lokalizacja ze względu na bliskość Wałbrzycha, dostęp do kadry oraz aspekt komunikacyjny, czyli budowany węzeł z drogą ekspresową S3. Dodatkowym atutem jest oczywiście ulga podatkowa dostępna w Wałbrzyskiej Strefie – wymienia Wojciech Kocoń. – Muszę przyznać, że sam byłem zdziwiony łatwością i przejrzystością procedur uzyskiwania decyzji o wsparciu. Wypełnienie wniosku zajęło mi niespełna dwie godziny – dodaje współwłaściciel firmy. Wolav to druga inwestycja wsparta przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” w Czarnym Borze. W październiku ubiegłego roku decyzję otrzymało przedsiębiorstwo Mon-Tech zajmujące się obróbką metali i produkcją pojemników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *