Pędzlem w hejty (FOTO)

MG 5713

 MG 5713Zainteresowanie akcją przerosło oczekiwanie organizatorów. Około stu osób stawiło się w Parku Centralnym w Świdnicy, aby zamalować wulgarne napisy i zwykłe bohomazy na malowniczym moście.

 

Zainteresowanie akcją przerosło oczekiwanie organizatorów. Około stu osób stawiło się w Parku Centralnym w Świdnicy, aby zamalować wulgarne napisy i zwykłe bohomazy na malowniczym moście.  MG 5713

Akcja miała rozpocząć się o godzinie 14.00, ale malarze byli tak chętni do pracy, że w porze rozpoczęcia happeningu most był już w zasadzie pomalowany. 20 litrów farby podarowanej przez hurtownię „Kosta” zostało błyskawicznie wykorzystanych. – Nie spodziewałam się, aż tak dużego zainteresowania naszą akcją – przyznaje Sylwia Osojca-Kozłowska, wiceprezes Fundacji Symbioza „Człowiek-Region-Integracja”, która wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Lokalnej Carpe Diem skutecznie zachęciła świdniczan do włączenia się w ogólnopolską akcję „Hejt Stop”.

Inspiratorem wydarzenia było stowarzyszenie Projekt: Polska. Idea jest prosta: zakrycie farbą obraźliwych napisów na murach oraz wykorzenienie z internetu tak zwanego hejtowania.

W Parku Centralnym zameldowali się ludzie w różnym wieku. Między innymi była mocna reprezentacja młodzieży z Gimnazjum nr 3, Zespół Pieśni i Tańca Jubilat, harcerze, posłowie, lokalni politycy, radni… – To nie koniec naszych działań – zapewnia Sylwia Osojca-Kozłowska. – Jesteśmy już po wstępnych ustaleniach z nadleśniczym Dzięcielskim. Następnym miejscem, gdzie się pojawimy będzie park przy ulicy Sikorskiego. Chcemy tam posprzątać i oczywiście malować, bo różnych napisów i tam nie brakuje.

(ram), foto Wiktor Bąkiewicz, Dariusz Nowaczyński

{gallery}galerie/150321most{/gallery}

{fcomment}

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *