Wach nie lubi kobiet (FOTO)

gimnazjum 20

gimnazjum 20Taki między innymi sekret zdradził polski mistrz pięści podczas spotkania z młodzieżą w Gimnazjum nr 2 w Świdnica. Placówka nosząca imię polskich olimpijczyków kolejny raz uroczyście obchodziła Dzień Olimpijczyka. Oprócz Mariusza Wacha gośćmi szkoły był inny bokser Piotr Wilczewski, Eugeniusz Skarupa, mistrz Świata osób niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów oraz Aureliusz Kosendiak, triathlonista amator i trener motywacji z Wrocławia.

Taki między innymi sekret zdradził polski mistrz pięści podczas spotkania z młodzieżą w Gimnazjum nr 2 w Świdnica. Placówka nosząca imię polskich olimpijczyków kolejny raz uroczyście obchodziła Dzień Olimpijczyka. Oprócz Mariusza Wacha gośćmi szkoły był inny bokser Piotr Wilczewski, Eugeniusz Skarupa, mistrz Świata osób niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów oraz Aureliusz Kosendiak, triathlonista amator i trener motywacji z Wrocławia.

Oczywiście Wach, który w 2010 roku skrzyżował rękawice z samym Władimirem Kliczką nie czuje niechęci do kobiet ogółem, a jedynie przyznał, że nie lubi oglądać kobiet w ringu. – Uważam, że miejsce kobiet jest gdzie indziej. Na przykład w jakichś ładnych ubraniach na wybiegu – tłumaczył i dodawał. – Bijące się kobiety to nie jest przyjemny widok. Młodzież pytała mistrzów o przeróżne rzeczy. Piotr Wilczewski próbował zmierzyć się pytaniem, w jaki sposób boks amatorski współistnieje z tym zawodowym. Z kolei gdy do mikrofonu dostał się Aureliusz Kosendiak, nie oddał go przez ponad kwadrans. Z pasją opowiadał o morderczym triathlonie, na który składa się bieg maratoński, 180 kilometrowa „przejażdżka” na rowerze i pływanie na dystansie prawie czterech kilometrów. Ale nie tylko. Mówił też o motywacji i stawianiu sobie celów – tak w sporcie, jak i życiu codziennym… gimnazjum 20

Spotkanie uzupełniły występy artystyczne i sportowe. Efektowny pokaz treningu bokserskiego, tzw. tarczowania dał Mariusz Kuc, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 i absolwent szkoły, Jakub Fąfara. Aktualny uczeń Szymon Bentowski wraz z kolegami i koleżankami z sekcji akrobatycznej Polonii Świdnica zachwycił budowaniem wysokich akrobatycznych piramid.

Spotkania ze sportowcami odbywają się w naszej szkole od kilkunastu lat – mówi Mariusz Kuc. – Przez te wszystkie lata gościliśmy wielu wspaniałych sportowców.

W przeszłości w murach szkoły byli już między innymi kolarz Józef Beker, mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska, pięściarz i kickbokser Przemysław Saleta

(ram), foto Wiktor Bąkiewicz

 

{gallery}galerie/150304gimnazjum{/gallery}

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *