Wałbrzyszanin najlepszy na świecie!

sukces

sukcesPokonał ponad 700 drużyn i zwyciężył w finale światowym prestiżowej imprezy. Mowa o absolwencie I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, Janie Kasperowiczu.

Pokonał ponad 700 drużyn i zwyciężył w finale światowym prestiżowej imprezy. Mowa o absolwencie I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, Janie Kasperowiczu.sukces
CFA Institute jest organizacją skupiającą profesjonalistów zajmujących się branżą inwestycyjną. Od kilku lat organizuje również konkurs dla młodych adeptów – CFA Research Challenge. W tym roku na podium stanęli Polacy.
12 kwietnia w Londynie drużyna reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wygrała światowy finał CFA Institute Research Challenge, najbardziej prestiżowy studencki konkurs finansowy na świecie, pokonując ponad 700 drużyn.
Do finału drużyna z Polski zakwalifikowała się po zwycięstwie w eliminacjach na szczeblu krajowym oraz regionu (Europa, Bliski Wschód i Afryka).
W skład drużyny weszli studenci programu Master Studies in Finance, Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: Marta Szudzichowska, Katarzyna Kowalczyk, Jan Kasperowicz (absolwent I LO, drugi od prawej na zdjęciu poniżej), Piotr Lembas i Kamil Sakłaski. To członkowie koła naukowego analiz finansowych Analyst. Mentorem branżowym był Grzegorz Jajuga, CFA (Brante Partners), a doradcą akademickim dr Tomasz Słoński.

FOT. Zwycięska drużyna z Janem Kasperowiczem, absolwentem I LO w Wałbrzychu (drugi od prawej)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *