Wałbrzych zadebiutował

catalyst

catalystGmina Wałbrzych zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obligacje gminne będą notowane na rynku Catalyst.

Gmina Wałbrzych zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obligacje gminne będą notowane na rynku Catalyst.catalyst

Nasze miasto to 154 emitent na rynku Catalyst. Zaoferowaliśmy 57000 obligacji na okaziciela, o wartości nominalnej 1.000 zł każda, o łącznej wartości 57 milionów złotych (30 mln zł z obligacji serii A12, 27 mln zł z obligacji serii B12).

– To dla nas bardzo ważne wydarzenia – mówił podczas debiutu na parkiecie prezydent Roman Szełemej. – To kamień milowy w procesie zmian, które rozpoczęliśmy 1,5 roku temu. Wierzę, że przed nami są dalsze dobre wydarzenia w ciągu najbliższych lat. Warto uwierzyć w potencjał Wałbrzycha i aglomeracji wałbrzyskiej.

Środki pozyskane w wyniku emisji obligacji mają zostać przeznaczone na pokrycie planowanego deficytu budżetu w 2012 r. oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Wykup obligacji nastąpi najpóźniej w październiku 2025 i 2027 roku (odpowiednio seria A i B).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *