W Żarowie nie ma czasu na nudę

Moc atrakcji dla wszystkich grup wiekowych przygotowało Gminne Centrum Kultury i Sportu podczas letniej kanikuły. W te wakacje w Żarowie nie ma czasu na nudę.

Buków (4)

Podczas tegorocznych wakacji pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu pojawią się z warsztatami na terenie gminy.

W tym roku wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprosiliśmy wszystkie dzieci do zabawy. Pod koniec czerwca rozpoczęliśmy pierwszy turnus w Mrowinach. Przez cztery dni pracownicy GCKiS prowadzili tam warsztaty plastyczne, muzyczne, fotograficzne i historyczne – mówi Tomasz Pietrzyk, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Zajęcia zostały również poprowadzone w Bukowie i Pożarzysku, a w kolejce czekają Kalno i Wierzbna.

Dużym zainteresowaniem co roku cieszą się wycieczki rowerowe.

W każdą z nich wyruszy Bogdan Mucha, historyk, archeolog, który na co dzień opiekuje się Żarowską Izbą Historyczną. Jego towarzystwo gwarantuje rozwiązanie niejednej tajemnicy – mówi Pietrzyk.

Kolejna podróż cyklistów po gminie Żarów została zaplanowana na 10 sierpnia. Podobnie jak wycieczkami rowerowymi dużym zainteresowaniem cieszą się noce piżamowe. W te wakacje Elżbieta Kulas, pomysłodawczyni nocnych zajęć w GCKiS, przygotowała dla uczestników kilka niespodzianek. Na pewno jedna z nocy będzie związana z Harrym Potterem.

Nowością będą dwa wakacyjne spacery fotograficzne. Pierwszy miał miejsce 20 lipca. Gminne Centrum Kultury i Sportu chce w ten sposób stworzyć niecodzienną galerię fotografii, a przy okazji będzie to wstęp do większego projektu, jakim jest uruchomienie pracowni fotograficznej, działająca przy GCKiS.

Ponadto w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie cały czas trwają zajęcia sportowe, na które zaprasza Krzysztof Dutkiewicz.

Borzygniew Buków (2) Buków (4) Buków (5) Bule Mrowiny2 (1) wycieczka rowerowa (2) wycieczka Zastruże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *