W sobotę rajdowe emocje!

Już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, rozpocznie się 47. Rajd Świdnicki-KRAUSE – pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Do udziału w tegorocznym Rajdzie zgłosiło się 92 zawodników, a aż jedenaście załóg korzysta z najmocniejszych samochodów klasy R5!

Załogi będą rywalizować na dziewięciu odcinkach specjalnych, których łączna długość wynosi blisko 120 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się od miejskiej próby „Super OS Świdnica” w sobotnie popołudnie (27 kwietnia), a zawodnicy pojawią się na trasie tego widowiskowego odcinka dwukrotnie. Także w sobotę będą rywalizować na doskonale znanej, klasycznej próbie „Rościszów – Walim”.

Przed rozpoczęciem rywalizacji odbędzie się Odcinek Testowy. Na trasie Walim(Przełęcz) – Walim zawodnicy w sobotnie przedpołudnie będą sprawdzać ustawienia w swoich samochodach i wprowadzać ostatnie poprawki przed startem tegorocznych zawodów. Odcinek testowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.00 i zakończy się o 13.30. Warto obserwować te przygotowania na doskonale znanym i lubianym odcinku specjalnym, którego ostatnie metry przebiegają po kultowych „Patelniach Walimskich”.

Walka o zwycięstwo będzie z pewnością bardzo zacięta. Jedenaście załóg skorzysta z samochodów R5, które dają największe szanse na zwycięstwo w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Coraz bardziej popularne auta klasy R5 to bardzo szybkie i widowiskowe konstrukcje, dające zawodnikom możliwość dynamicznego rozwoju swoich umiejętności.  47. Rajd Świdnicki-KRAUSE jest rekordowy, jeżeli chodzi o ilość zgłoszonych samochodów tego typu, ale także inne klasy przedstawiają się niezwykle imponująco. Dziesięć zespołów zgłosiło się w mocnej klasie Open 4WD, co zapowiada także bardzo zaciętą rywalizację. Do klasy HR2 zgłosiły się cztery zespoły. Aż 14 samochodów jest zgłoszonych w klasie Open 2WD, trzy załogi zgłosiły się w klasie 3, a osiem w klasie 4. Sześć zespołów zgłosiło auta w klasie Open 2WD-, cztery w klasie HR3, sześć w klasie HR4, a trzy w HR5 zamykających listę zgłoszeń.  Do pierwszej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 19 załóg. Dodatkowo trzy pojadą bez pomiaru czasu. Listę otwierają Piotr Zalewski z Piotrem Szadkowskim w Porsche 911 SC, do Rajdu zgłosił się także Robert Luty z Marcinem Celińskim (Subaru Legacy). Artur Rowiński z Magdaleną Tokarską wystartują za kierownicą Audi Quattro, a Marek Suder z Dariuszem Gurdziołkiem zgłosili się w Fordzie Sierra Cosworth 4×4.

Co warto wiedzieć przed startem 47. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, czyli skrócony harmonogram zawodów:

27 kwietnia (sobota)
Odcinek Testowy „Walim (Przełęcz) – Walim”   9.00 – 13.30
CEREMONIA STARTU – Świdnica/Rynek               15.30

OS 1 „Super OS Świdnica” (6,65 km)                     17.03
OS 2 „Rościszów – Walim”(8,40 km)                     17.45
Serwis A (Świdnica OSiR)
OS 3 „Super OS Świdnica” (6,65 km)                     19.15
Serwis B (Świdnica OSiR)

28 kwietnia (niedziela)
Serwis C (Świdnica OSiR)
OS 4 „Kamionki – Walim” (22,20 km)                   8.27
OS 5 „Wolibórz – Jodłownik” (8,30 km)               9.48
OS 6 „Walim(x1) – Zagórze” (18,20 km)               10.36
Serwis D (Świdnica OSiR)
OS 7 „Kamionki – Walim” (22,20 km)                   13.01
OS 8 „Wolibórz – Jodłownik” (8,30 km)               14.22
OS 9 „Walim(x1) – Zagórze” PS (18,20 km)          15.10
CEREMONIA METY – Świdnica, Rynek                  16.20

Szczegółowy Harmonogram 47. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE jest dostępny pod tym adresem: http://rajdkrause.pl/pliki/regulamin/rsmp/zal1.pdf

Zapraszamy także do zapoznania się z mapami 47. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE:
http://rajdkrause.pl/mapa/

Zachęcamy także do odwiedzania strony: http://rajdkrause.pl a także konta Rajdu na FB: http://facebook.com/rajdswidnickiKRAUSE/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *