W poszukiwaniu dobrych praktyk

Seniorzy z gminy Kęty w woj. małopolskim i gminy Boronów w woj. śląskim przyjechali na Dolny Śląsk, by podpatrywać dobre praktyki wdrażane w naszych sołectwach.

Celem wizyty było spotkanie się z aktywnymi członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich z Makowic i Lutomi Dolnej, które działają na rzecz promocji swoich miejscowości. KGW Lutomia Dolna działa już ponad 70 lat i podejmuje kroki w stronę utworzenia wsi tematycznej związanej z kulinariami. Na chwilę obecną KGW włączyło się w przygotowanie ścieżki edukacyjnej i gry terenowej Questy – Wyprawy Odkrywców pt. „Szlak lutomskich smaków”.

KGW Rowerowy Makowy Szlak z Sołectwo Makowice prowadzi działania w kierunku stworzenia oferty wioski tematycznej Makowice – Wioska Impresją Malowana. KGW włączyło się w działania związane z stworzeniem dwóch questów: „Malarskie impresje w Makowicach” oraz „Malarskie pejzaże w Makowicach” nawiązujące do słynnego malarza W.Websky-ego, który tu się wychował i malował. Oprócz spotkań z przedstawicielami lokalnych społeczności uczestnicy wizyty studyjnej mieli możliwość poznania historii sołectwa za sprawą questu, czyli edukacyjnej gry terenowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *