W kulinarnej biblii. Zgłoś przepis

Do 14 maja można jeszcze zgłaszać przepisy do Kulinarnej Biblii Polskich potraw Tradycyjnych. Oceniać je będzie jury pod przewodnictwem Jakuba Kuronia. Znane ze swojej pracowitości panie z KGW Lutomia Dolna już przesłały swoje przepisy. Wielkie głosowanie odbędzie się po selekcji zgłoszeń. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikuje się 16 najlepszych potraw z 16 województw, które zdobyły najwięcej kłosów w etapie III.

Podczas uroczystej gali finałowej (planowanej na sierpień/wrzesień br.) nastąpi prezentacja potraw, wzorowana na telewizyjnych show kulinarnych. Polegać ona będzie na przyrządzaniu potraw na żywo, na profesjonalnych stanowiskach pod okiem zacnego jury składającego się z kulinarnych autorytetów.

Do momentu selekcji zgłoszeń, gospodynie z Lutomi Dolnej nie chcą jeszcze zdradzać swoich przepisów, ale jak same podkreślają swoje dania i potrawy przygotowały w oparciu o polskie produkty. Działające w gminie Świdnica koła gospodyń to skarbnica wiedzy kulinarnej, pomysłów na rękodzieło i wielu cennych inicjatyw. Za każdym razem zaskakują nas swoją pomysłowością i oryginalnością przepisów. Ich talent i zdolności kulinarne można oceniać praktycznie w ciągu całego roku, czy to podczas jarmarków wielkanocnych i bożonarodzeniowych, festynów i imprez plenerowych. Jednak to dożynki są największym świętem gminy Świdnica, podczas których możemy podziwiać umiejętności kulinarne i największą ilość potraw, przygotowanych przez nasze gospodynie – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Więcej informacji o konkursie kulinarnym na portalu mojaWies.pl

Regulamin dostępny na https://www.mojawies.pl/strona/regulamin-konkursu-stworz-przepis-do-kulinarnej-biblii-polskich-potraw-tradycyjnych

***

Koło Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej w gminie Świdnica to jedno z najdłużej istniejących w regionie. W 2016 roku koło obchodziło Jubileusz swojego 70-lecia. W ich szeregi wciąż wstępują nowe gospodynie. Panie współorganizują wszystkie wydarzenia w swojej miejscowości, wspierają pielgrzymów, startują w konkursach i mają na swoim koncie liczne sukcesy. Jednymi z ostatnich są: pierwsze miejsce w TOP5 Radia Wrocław na najlepsze KGW oraz wyróżnienie w konkursie „Takich fartuszków jeszcze nie było”, ogłoszonego przez redakcję kwartalnika „Moja Wieś”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *