W gminie Świdnica nie ma czasu na nudę [FOTO]

NIE MAM CZASU NA NUDĘ – to hasło tegorocznych wakacji w gminie Świdnica! Za nami pierwszy turnus i końcówka drugiego. Dlatego już teraz możemy stwierdzić, że wakacje z gminą  to strzał w dziesiątkę. Zapewniają nas o tym zarówno rodzice, jak i uczestniczące w koloniach dzieci. Z całą pewnością jest to zasługą dostosowanego do potrzeb i zainteresowań dzieci programu zajęć, jak i kadry – opiekunów, wychowawców i trenerów.

Wakacje to czas wypoczynku, przyjemności a przede wszystkim zabawy. Z powodu różnorodnych ograniczeń, między innymi pandemii nie wszystkie dzieci mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego na koloniach, dlatego w tym roku przygotowaliśmy ofertę wakacyjnego wypoczynku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie w trzech turnusach:

• I turnus: artystyczno-profilaktyczny – 03.08.-07.08.2020 r. – pod hasłem „Artystą być”

• II turnus: sportowo-profilaktyczny – 10.08.-14.08.2020 r. – pod hasłem „Zdrowo, bo na sportowo!”

• III turnus: sportowo-profilaktyczny – 17.08.-21.08.2020 r. – pod hasłem „Zdrowo, bo na sportowo!”

Wyjazd na kolonie to okazja zmiany środowiska, poznanie nowych koleżanek i kolegów, zawarcie nowych przyjaźni. Jest to doskonała forma połączenia edukacji z wypoczynkiem, rekreacją i sportem. – W zorganizowanych przez organizatorach koloniach nie ma czasu na nudę! Każdy dzień podzielony został na 3 bloki zajęciowe: przedpołudniowy, popołudniowy i wieczorny. Dwa pierwsze poświęcamy zajęciom programowym. Wówczas proponujemy rozmaite warsztaty twórcze – muzyczne, taneczne, sportowe, profilaktyczne, zajęcia z pierwszej pomocy, plenery, turnieje, zabawy integracyjne, wycieczki np. do Parku Trampolin, konkursy i quizy. Pod koniec każdego turnusu odbywa się ognisko lub pokaz finałowy, który jest nie tylko podsumowaniem aktywności wszystkich grup, ale też dużym przeżyciem dla każdego uczestnika i uroczystym zwieńczeniem pobytu na kolonii – mówi Dorota Waliszak, p.o. kierownika GOPS w Świdnicy.

Organizatorzy: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gminny Zespołu Oświaty oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie.

1TURNUS002

Zdjęcie 2 z 52

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *