W blasku odblasków

Takie motto przyświeca inicjatywie, z jaką z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego wyszła świdnicka formacja Straży Miejskiej. Już jutro, 12 grudnia o godz. 12.00 w pełnym rynsztunku i umundurowaniu, na swoim koniu, klaczy o  imieniu Rosa, wjedzie do Rynku strażniczka Monika.

Strazniczka Monika 03a Strazniczka Monika 06a

Jest ona miłośniczką zwierząt, bardzo zaangażowaną w niesieniu im pomocy. Funkcję tą wykonuje altruistycznie, poświęcając swój wolny czas  na takie działania. To właśnie strażniczka Monika będzie rozdawać dzieciom odblaski i słodycze, a strażnicy miejscy będą wskazywali zalety noszenia odblasków oraz to, jak znakomicie wpływają na ich bezpieczeństwo.

Druga okazja spotkania się z Moniką i jej koniem będzie miała miejsce 20 grudnia od godz. 13.00. Wtedy też, uświetni swoją obecnością Wigilię Wszystkich Świdniczan.

Warto wspomnieć, że koń pani Moniki Rosa to w całym tego słowa znaczeniu, gwiazda filmowa, która sześć miesięcy temu zagrała rolę konia księżniczki w dużo nakładowym przedsięwzięciu, realizowanym przez egipskiego reżysera. Akcja filmu rozgrywała się na terenie Zamku Książ, a Rosa świetnie wywiązała się z powierzonej roli.

Strażnicy zapraszają zatem wszystkie dzieci do skorzystania z możliwości osobistego poznania strażniczki Moniki i jej konia Rosy.

tekst i foto SM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *