Volley wiceliderem!

Kolejny krok w stronę upragnionych baraży o II ligę wykonali siatkarze UKS-u Volley Żarów. Wygrana 3:0 z Gwardią Wrocław i korzystne wyniki w innych meczach pozwoliły żarowianom awansować na drugie miejsce w tabeli. Za tydzień kluczowe spotkanie z liderem z Bierutowa.

volley
UKS Volley Żarów – Gwardia Wrocław 3:0 (21, 20, 16)
UKS Volley: M. Wójciak, Botwina, Lange, Kowalczyk, Pęczyński, Pizuński, Orzechowski (libero) oraz Knecht, Nowak, Świdziński, Wróbel, A. Wójciak
Widzów: 100
W tym sezonie UKS Volley przegrał u siebie tylko jedno spotkanie. W konfrontacji z Gwardią Wrocław o potknięciu nie mogło być mowy. Młodziutki zespół gości nie był wstanie nawiązać wyrównanej walki z Volleyem. Gospodarze górowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W każdym z setów szybko uzyskiwali wyraźna przewagę i na boisku mogli pojawiać się młodzi zawodnicy. – Praktycznie zawsze kończyliśmy pierwszą akcję. Rywale próbowali zagrać trudniejszą zagrywką, ale bardzo się mylili. U nas dobrze funkcjonował blok. W sumie było lekko, łatwo i przyjemnie – podsumował Marcin Wójciak.
Za tydzień poprzeczka pójdzie w górę, bo rewelację z Żarowa czeka wyjazd do otwierającego tabelę Siatkarza Bierutów. Rywale przegrali dotąd tylko jedno spotkanie i było to dość dawno, bo w październiku ubiegłego roku. Ostatnio notują serię jedenastu zwycięstw z rzędu. – Na pewno czeka nas ciekawy, dobry mecz. Postaramy się sprawić niespodziankę i przywieźć jakieś punkty – obiecuje Wójciak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *