Victoria z Victorią (FOTO)

Po fatalnym 0:10 z Dolcanem Ząbki w pierwszej grze kontrolnej, piłkarze Polonii-Stali Świdnica wzięli rewanż na mającej czwartoligowe aspiracje Victorii Świebodzice.

 

Po fatalnym 0:10 z Dolcanem Ząbki w pierwszej grze kontrolnej, piłkarze Polonii-Stali Świdnica wzięli rewanż na mającej czwartoligowe aspiracje Victorii Świebodzice.

Polonia-Stal Świdnica – Victoria Świebodzice 3:1 (1:1)

Bramki: Tarnov (karny), Jaros, Tobiasz oraz Słapek

Polonia-Stal: Stitou – Skrypak, Salamon, Chrapek, Truszczyński, Ł. Kot, Gładysz, Szuba, Kukla, Tarnov, Kohut (Wajdzik, Sowa, Marszałek, Sudoł, Kozaczenko, Jaros, Borowy, Komidaj, testowany, Tobiasz, Mi. Morawski)

Victoria: Gawlik – Rosicki, Błaszczak, Jędrasiewicz, Sadowski, Słapek, Drąg, Borek, Traczykowski, Bałut, Folc (Meges, Borgoń, Struski)

Biało-zieloni wygrali 3:1 (1:1) i było to pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Marcina Dymkowskiego. – Trudny mecz, ale tego można się było spodziewać. Jesteśmy na etapie budowania wytrzymałości i siły. Zawodnicy mogą być zmęczeni, ale nic nie zwalnia ich od walki o pierwszy skład i o to, aby przekonać mnie do siebie – mówił spotkaniu nowy trener Polonii-Stali. – Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, ale w drugiej zespół zagrał z większym zaangażowaniem.

W świdnickim zespole drugi raz zagrał testowany napastnik MKS-u Oława Rafał Kohut oraz po raz pierwszy 19-letni pomocnik ze Śląska Wrocław. Gościnnie wystąpił też Mirosław Marszałek.

Zadowolony z konfrontacji z trzecioligowcem był Maciej Jaworski, opiekun Victorii. – Mecze z mocniejszymi rywalami są dla nas bardzo pożyteczne. Jesteśmy na etapie budowania składu. Na razie mamy trochę za wąską kadrę. Uważam, że aby walczyć o awans do IV ligi powinna ona liczyć 20-22 zawodników, a dziś było nas tylko szesnastu.

W Świebodzicach trwa jednak prawdziwa transferowa ofensywa. Absolutnym hitem jest ściągnięcie do zespołu Marcina Folca z Górnika Wałbrzych. 33-letni napastnik ma za sobą blisko 60 występów i 11 zdobytych goli na boiskach ekstraklasy. Jesienią w Victorii zagrają też bramkarz Marcin Jaskółowski oraz pomocnik Wojciech Błażyński. Trener Jaworski chciałby zasilić skład jeszcze trzema-czterema kolejnymi zawodnikami.

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz)

{gallery}galerie/150718mecz{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *