Victoria z pucharem dyrektora ŚOSiR-u

Zespół Victorii Świebodzice triumfował w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Autumn Cup o puchar dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w niedzielę, 16 października odbył się na obiektach przy ulicy Śląskiej. Impreza inaugurowała przypadające na ten rok obchody dziesięciolecia UKS Gryf Świdnica.

turniej osir1

W szranki stanęło dziesięć drużyn z roczników 2004 i 2005 z Polski, Rosji i Niemiec. W finale młodzi świebodziczanie pokonali 3:0 Piasta Nowa Ruda. Trzecia lokata przypadła FC Kaliningrad, po wygranej 4:1 ze Zjednoczonymi Żarów. Na dalszych miejscach zameldowały się: Górnik II Wałbrzych, TSV Rudnow 188 Berlin, Cukrownik Pszenno, Karolina Jaworzyna, Football Academy Wałbrzych i Górnik I Wałbrzych. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano zawodnika z Berlina Erena Kayę, bramkarzem Jakuba Loea z Piastem Nowa Ruda. Królem strzelców został Kasjan Onyszkiewicz z Victorii Świebodzice (6 bramek).

Puchar dyrektora ŚOSiR-u dla piłkarzy Victorii wręczył sam dyrektor Jerzy Żądło.  – W ten symboliczny sposób włączamy się w obchody jubileuszu istnienia Gryfa Świdnica, To klub, który przez zaledwie dziesięć lat zdążył wyrobić sobie uznaną markę w piłkarstwie dzieci i młodzieży oraz znakomitego organizatora turniejów Silesian Cup. Gratuluję Gryfowi dziesiątej rocznicy działalności i życzę kolejnych udanych lat pracy – mówi Jerzy Żądło.

Turniej Atumn Cup o puchar dyrektora ŚOSiR-u był pierwszą z imprez, które uświetniają jubileusz istnienia naszego klubu – podkreśla Dariusz Jaworski, prezes Gryfa. – Jeszcze w tym roku odbędzie się pięć turniejów cyklu Gryf Cup, klubowe Mikołajki oraz trzynasta edycja Silesian Winter Cup. Specjalnymi wydarzeniami będą zaplanowana na 2 grudnia okolicznościowa gala podsumowująca dziesięć lat istnienia klubu oraz halowy turniej oldbojów, który rozegramy 10 grudnia – dodaje Jaworski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *