Victoria najlepsza w charytatywnym turnieju

Zwycięstwem piłkarzy Victorii Świebodzice zakończył się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Świdnickiego, który w niedzielę 20 grudnia odbył się w hali na osiedlu Zawiszów. Osiem zespołów wspartych samorządowcami zagrało na rzecz ciężko chorej 6-letniej Julki Malik z Żarowa.

victoria

Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmanna, Wymaga stałej rehabilitacji, a to wiąże się z kosztami. Aby pomóc rodzicom i dziewczynce w walce z chorobą środowisko piłkarskie postanowiło zorganizować charytatywny turniej. Motorem napędowym była Fundacja Łączy Nas Football Wiesława Żurka. Urząd Miejski w Świdnicy bezpłatnie udostępnił halę, Starostwo Powiatowe ufundowało puchary, a Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, senator Wiesław Kilian i firma JAKO zatroszczyli się o nagrody rzeczowe. W ramach wpisowego od drużyn, licytacji piłki z autografami zespołu niemieckiej Bundesligi Hannover 96, koszulki Grzegorza Bonina z podpisami zawodników Górnika Łęczna oraz datków zebrano 3320 złotych. Rodzice dziewczynki nie kryli wzruszenia.

Aspekt sportowy nie był najważniejszy, ale odnotujmy, że w turnieju z udziałem ośmiu zespołów z powiatu świdnickiego triumfowała Victoria Świebodzice, przed Zjednoczonymi Żarów i AKS-em Strzegom. Większość drużyn wystąpiła wzmocniona samorządowcami. Na boisku zameldowali się między innymi starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i jego zastępca Zygmunt Worsa, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Świdnica Janusz Maruda czy radny powiatowy Ireneusz Pałac.

(ram), foto www.victoriaswiebodzice.futbolowo.pl

Świąteczny Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Świdnickiego

Grupa A

AKS Strzegom – Grom Witków 0:0, Victoria Świebodzice – Karolina Jaworzyna 1:1, AKS – Karolina 1:0, Victoria – Grom 1:0, AKS – Victoria 0:1, Karolina – Grom 2:0

  1. Victoria Świebodzice 3 7 3:1
  2. AKS Strzegom 3 4 1:1
  3. Karolina Jaworzyna 3 4 3:2
  4. Grom Witków 3 1 0:3

 

Grupa B

Zjednoczeni Żarów – Polonia-Stal II Świdnica 2:0, LKS Bystrzyca Górna – LKS Gola Świdnicka 1:1, Zjednoczeni – Gola 2:0, Bystrzyca Górna – Polonia-Stal II 0:1, Zjednoczeni – Bystrzyca Górna 1:0, Gola – Polonia-Stal II 0:0

  1. Zjednoczeni Żarów 3 9 5:0
  2. Polonia-Stal II Świdnica 3 4 1:2
  3. LKS Gola Świdnicka 3 2 1:3
  4. LKS Bystrzyca Górna 3 1 1:3

Mecz o 3. miejsce: AKS – Polonia-Stal II 2:2, k. 5:4

Mecz o 1. miejsce: Victoria – Zjednoczeni 2:0

 

Najlepszy zawodnik: Agnieszka Sudoł (AKS)

Najlepszy bramkarz: Marcin Hruszowiec (Zjednoczeni, Grom)

Najlepszy strzelec: Maciej Bielski – 4 bramki (Zjednoczeni)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *