Victoria inwestycyjna

victoria3

victoria3To jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat w Wałbrzychu. W koksowni „Victoria” uruchomiono najnowocześniejszą w Europie instalację oczyszczania gazu koksowniczego. Zastosowana technologia jest całkowicie bezściekowa i bezodpadowa, a cały układ technologiczny jest w pełni zhermetyzowany i zautomatyzowany.

 

To jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat w Wałbrzychu. W koksowni „Victoria” uruchomiono najnowocześniejszą w Europie instalację oczyszczania gazu koksowniczego. Zastosowana technologia jest całkowicie bezściekowa i bezodpadowa, a cały układ technologiczny jest w pełni zhermetyzowany i zautomatyzowany.victoria3

Wydanie 220 mln zł, bo tyle kosztowała cała inwestycja, na nową oczyszczalnię gazu koksowniczego było koniecznością. Istniejący do niedawna układ technologiczny Oddziału Węglopochodnych Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. był w większości zużyty technicznie i przestarzały technologicznie. Groziło to poważną awarią, a ponadto działanie instalacji nie gwarantowało spełnienia europejskich standardów produkcji przyjaznej środowisku (tzw. dyrektywa IPPC) dla planowanej wielkości i jakości produkowanego koksu, oczyszczanego gazu koksowniczego i chemicznych produktów węglopochodnych z baterii koksowniczych. Nowa inwestycja była więc nieodzowna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *