Vader zagra w Świdnicy

vader na 1 1

vader na 1 1To już pewne. Mimo protestów, koncert deathmetalowej grupy Vader, który w ubiegłym tygodniu stanął pod znakiem zapytania, jednak się odbędzie. Urząd Miejski w Świdnicy daje imprezie zielone światło.

To już pewne. Mimo protestów, koncert deathmetalowej grupy Vader, który w ubiegłym tygodniu stanął pod znakiem zapytania, jednak się odbędzie. Urząd Miejski w Świdnicy daje imprezie zielone światło.

Vader zagra 28 lutego w świdnickim Klubie Bolko. Przedsprzedaż biletów już trwa. Organizator odesłał podpisaną umowę na wynajęcie sali, ale czeka na zatwierdzenie p.o. dyrektora ŚOK Bożeny Kuźmy, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. – Miasto daje zielone światło na organizację koncertu i komercyjne wynajęcie sali – informuje Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy.

vader

Przypomnijmy, Ireneusz Pałac, były zastępca prezydenta, a obecnie radny powiatowy, zbulwersowany pomysłem zorganizowania w Świdnicy koncertu deathmetalowej grupy Vader, 26 stycznia napisał w tej sprawie list do obecnych władz. Uważa w nim, że występ takiego zespołu to promowanie okrucieństwa i przemocy oraz obrażanie uczuć religijnych. Dzień później na swoim blogu powiedział do swoich krytyków: jesteście durniami.

Więcej o sprawie w najnowszych papierowych „Wiadomościach Świdnickich” oraz tutaj

 

(bfg), fot. użyczone

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *